Avast

Avast - foto 1

Korzenie firmy Avast sięgają 1988 roku, kiedy to Eduard Kučera oraz Pavel Baudiš, czescy pracownicy naukowi, natknęli się na wirusa Vienna i rozpoczęli misję zabezpieczania komputerów na całym świecie przed tym i podobnym złośliwym oprogramowaniem.

Obecnie firma Avast zatrudnia ponad 500 specjalistów w swojej centrali w czeskiej Pradze oraz w oddziałach w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Ponadto firma ma partnerów dystrybucyjnych na wszystkich rynkach i ogólnoświatową społeczność entuzjastów oprogramowania Avast.

W 2014 roku Avast zyskuje 30 milionów nowych użytkowników i osiąga w sumie rezultat ponad 230 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Firma zyskuje nowego inwestora, CVC Capital Partners, która zwiększa jej wartość do 1 miliarda dolarów. Na froncie telefonów komórkowych Avast kupuje firmę Inmite i powiększa liczbę pracowników o 40 deweloperów aplikacji mobilnych. W międzyczasie Avast Mobile Security osiąga 100 milionów pobrań, szybciej niż jakakolwiek inna aplikacja zabezpieczająca smartfony w historii Google Play, a AV-Comparatives ocenia Avast jako najpopularniejszego dostawcę zabezpieczenia telefonów komórkowych w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i trzeciego w Azji. Na rynek wprowadzone zostają nowe produkty: Avast 2015 zawierający cztery nowe funkcje (Bezpieczeństwo Sieci Domowej, Bezpieczny DNS, skanowanie HTTPS i Skanowanie całościowe), Avast SecureLine VPN na Android oraz iOS, Avast GrimeFighter oraz Avast Ransomware Removal. Avast zatrudnia 500 pracowników i otwiera biura w Pekinie, Hongkongu i Seulu.

Firma Net-Complex współpracuje z autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania Mediator.

Nagrody i certyfikaty firmy Avast


Załączniki:


 

      

Endpoint
Protection
   

 

Endpoint
Protection
Plus

      

Endpoint
Protection
Suite

      

Endpoint
Protection
Suite
Plus
      

File
Server
Security

Email
Server
Security

 

Ochrona punktów końcowych   

 

Inteligentny antywirus    
Zapora ogniowa stacji roboczej        
Ochrona przed spamem            
Zdalne zarządzanie       
Small Office Administration            
Enterprise Administration            
Ochrona serwerów       
File Server            
Sharepoint            
SBS Server            
Serwer Exchange            
Ochrona przed spamem            
    Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej