Bezpieczeństwo IT - metody ochrony, Poradnik bezpieczeństwa IT

Jak nie stać się ofiarą ransomware? eBook

Jak już pewnie wszyscy wiemy, ransomware jest formą szkodliwego oprogramowania, które blokuje dostęp do komputera i informacji w nim zawartych, poprzez zaszyfrowanie danych. Następnie domaga się zapłacenia okupu, w zamian za który obiecuje przesłać klucz do deszyfrowania plików, a co za tym idzie, odzyskania dostępu.

Ransomware jest coraz częściej stosowaną przez hakerów metodą ataku na małe/ średnie firmy i przedsiębiorstwa rozproszone. Podczas gdy pierwsze przypadki szkodnika zostały odkryte w już w 2005 roku, dopiero ostatnie trzy lata obrazują eksplozję popularności tego typu zagrożenia i kompromitację milionów komputerów i urządzeń mobilnych na całym świecie.

Firmy zajmujące się bezpieczeństwem prześcigają się w pomysłach, jak chronić użytkownika przed tym sprytnym zagrożeniem, z kolei hakerzy wymyślają coraz to nowe metody zainteresowania ofiary kliknięciem w nieodpowiednim miejscu….

Przeczytaj w eBooku przygotowanym przez firmę WatchGuard:

  •  dla kogo ransomware jest największym zagrożeniem i dlaczego;
  •  co to jest atak natryskowy;
  •  od tym, dlaczego dziś zarażanie dla okupu jest banalnie proste czyli Ransomware-as-a-service
  • kto jest najsłabszym ogniwem
  • jakie zabezpieczenia przez ransomware dostarczają rozwiązania UTM firmy WatchGuard

[inbound_button font_size=”20″ color=”#c8232b” text_color=”#ffffff” icon=”” url=”http://netcomplex.pl/zdjecia/ak/136/ebook-jak-nie-stac-sie-ofiara-ransomware.pdf” width=”” target=”_self”]Przeczytaj eBooka[/inbound_button]

 
Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o