Cyberzagrożenia

Najbardziej zainfekowane miejsca w Internecie

PC Malware Report firmy G Data dla drugiej połowy 2015 roku pokazuje, że strony internetowe związane z hazardem i zakładami online są obecnie najbardziej zainfekowanymi miejscami w Internecie. Z kolei strony z pornografią są dopiero na szóstym miejscu.

najbardziej zainfekowane strony w internecie
najbardziej zainfekowane strony w internecie

Autorzy raportu wskazali dwa główne potencjalne zagrożenia, pierwsze z nich to udostępnianie przez strony miejsca reklamowego agencjom czy trzecim stronom i nie sprawdzanie form reklamowych, które później pojawiają się na ich witrynach. Co ciekawe – ten rodzaj zagrożenia nie omija też dużych graczy, w 2015 r ofiarami malvertisingu padły takie witryny jak Yahoo, eBay czy Youtube.

Drugie zagrożenie jest związane z wykorzystywaniem różnego rodzaju ogólnodostępnych pluginów czy ulepszeń do stron internetowych. Wiele z nich jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. To wyjaśnia dlaczego na 2 miejscu tzw. evel sites są strony związane z blogami. Sama platforma WordPress w wersji podstawowej jest dosyć dobrze chroniona, czego nie można już powiedzieć o dodatkach, które są tworzone w ramach open source.

źródło:
http://www.computerworld.pl
https://www.gdata.pl/nowosci,mmr-h2-2015

Pełny raport zagrożeń dla drugiej połowy 2015 roku dostępny na stronie http://goo.gl/gp37m2

Dodaj komentarz