Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, Raporty / Rankingi

Zagrożone cyberbezpieczeństwo – raport Laboratorium F-Secure

Raport o zagrożeniach za 2015 rok przedstawia kompleksową panoramę krajobrazu zagrożeń cyfrowych z perspektywy firm i użytkowników indywidualnych. Na podstawie danych zgromadzonych w 2015 roku raport ten łączy nasze obserwacje dotyczące zgłoszonych złośliwych programów z analizą zagrożeń i identyfikuje kilka kluczowych trendów oraz wydarzeń.

Raport wprowadza model łańcucha zagrożeń jako koncepcję analityczną, która ma ułatwić czytelnikom, zwłaszcza zawodowo zajmującym się bezpieczeństwem cyfrowym i technologią informatyczną, zrozumienie sposobu, w jaki napastnicy naruszają zabezpieczenia z wykorzystaniem różnych kombinacji taktyk i zasobów. Niektóre najbardziej rozpowszechnione zagrożenia w 2015 roku, takie jak pakiety exploitów, oprogramowanie wymuszające okup oraz manipulacje DNS, są omawiane w ramach tego modelu, aby zademonstrować, jak użytkownicy padają ofiarą współczesnych cyberataków.

Kluczowe ustalenia raportu to m.in. identyfikacja robaków, exploitów i makr jako nasilających się zagrożeń, narastające wykorzystanie kryptograficznego oprogramowania wymuszającego okup, a także coraz częstsze i bardziej efektywne używanie luk w zabezpieczeniach Flasha przez pakiety exploitów. W raporcie podkreślono również znaczenie kilku wydarzeń związanych z bezpieczeństwem cyfrowym, do których doszło w 2015 roku, takich jak odkrycie usterki XcodeGhost w Apple App Store, ujawnienie grupy Diuków oraz pojawienie się pierwszych oznak świadczących o tym, że kombinacja geopolityki i cyberbezpieczeństwa może doprowadzić do cyfrowego wyścigu zbrojeń.

Informacje o globalnym krajobrazie zagrożeń są uzupełnione szczegółowymi zestawieniami dla poszczególnych krajów i regionów, co podkreśla fakt, że choć internet łączy wszystkich, napastnicy mogą działać skuteczniej, tworząc i rozpowszechniając narzędzia wymierzone w konkretne osoby i firmy.

Cały raport do przeczytania tutaj: Raport Zagrożone Cyberbezpieczeństwo

źródło: https://www.f-secure.com/pl_PL/welcome

 
Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o