Blokada stron internetowych i spyware, filtrowanie treści

Blokowanie i filtrowanie stron internetowych - kontrola treści i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Rozwiązania do blokowania i filtrowania stron internetowych w przedsiębiorstwach odgrywa istotną rolę w procesie zapewnienia bezpieczeństwa w firmie. Wdrożenie takich rozwiązań podnosi nie tylko na wydajność i produktywność w pracy, ale również bezpośrednio odbija się na zwiększeniu bezpieczeństwa. Proaktywne podejście zakłada nie tylko ograniczenie dostępu do określonych stron, ale również monitorowanie dostępu do portali społecznościowych, e-sklepów czy też portali bankowych. 

Blokada stron i wpływ na bezpieczeństwo pracodawcy

Wykorzystanie służbowych urządzeń do celów niezwiązanych z wykonywaniem pracy zawodowej może mieć bardzo przykre skutki. Postępowanie niezgodne z kodeksem lub polityką firmy nierzadko staje się powodem zrujnowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa oraz samego pracodawcy. Pobieranie przez użytkowników szkodliwego oprogramowania, muzyki lub filmów umieszczonych w sieci może okazać się równie szkodliwe. Wprowadzenie jasnych ograniczeń w zakresie dostępu niezwiązanego z obowiązkami służbowymi, spowoduje ograniczenie ruchu sieciowego i mniejszą liczbę możliwych awarii. Rozwiązanie filtrujące strony www umożliwia bezpieczne korzystanie ze stron i aplikacji internetowych bez narażenia na atak zagrożeń typu spyware czy malware.

Najważniejsze funkcje rozwiązań do filtrowania i blokowanie stron internetowych

Rozwiązania typu web filtering, dzięki stale odświeżanej bazie podejrzanych stron internetowych, wyłapują i blokują dostęp do stron funkcjonujących jako źródła wirusów i zagrożeń. Wykrywają zainstalowane już oprogramowanie szpiegujące i blokują jego działania, powiadamiając administratora. Web filtering powinien mieć dostęp do centrum zaawansowanych usług bezpieczeństwa i dzięki nim rozwijać systemy ochrony, reguły i sygnatury. Rozwiązania te posiadają również możliwość blokowania niepożądanych przez politykę firmy aplikacji oraz kontroli treści poprzez np. blokowanie niechcianych słów kluczowych i szkodliwych załączników.

Blokowanie i filtrowanie stron internetowych

Barracuda Web Security Service

Rozwiązanie do filtrowania treści www oparte na chmurze.

Barracuda Web Security Gateway

Filtrowanie treści, złośliwego oprogramowania i aplikacji.

WebTitan

Rozwiązanie służące do filtrowania ruchu sieciowego.