QSAN

QSAN - foto 1

 


Firma Qsan Technology oferuje systemy dyskowe z interfejsem iSCSI oraz Fibre Channel, jak też macierze zunifikowane, łączące model SAN i NAS w jednym rozwiązaniu. W ofercie Qsan jest kilka rodzin macierzy dyskowych, które mogą zaspokoić potrzeby związane z pamięciami masowymi w większości polskich firm.

 

Funkcjonalność

Jednym z podstawowych wyróżników macierzy dyskowych Qsan jest ich cena, która odpowiada możliwościom nabywczym klientów z sektora małych i średnich rm. Za niewielkie pieniądze mogą oni nabyć urządzenia z wieloma funkcjami dotychczas dostępnymi tylko w najbardziej zaawansowanych systemach – zdalną replikacją, buforowaniem na dyskach SSD, dynamicznym przydzielaniem przestrzeni (thin provisioning), deduplikacją na poziomie blokowym, kopiami migawkowymi, kompresją i innymi.

Niezawodność

Za bezpieczeństwo przechowywanych danych odpowiadają sprzętowe kontrolery RAID, które nie tracą danych w momencie zaniku zasilania. Dzięki temu wolumen RAID jest zupełnie niezależny od oprogramowania macierzy i jego ewentualnych błędów. Urządzenia Qsan są dostępne w wersji z pojedynczym i redundantnym kontrolerem, pracującym w trybie active-active.

Dodatkowo urządzenia tej marki umożliwiają podzielenie grup dysków na warstwy, dzięki czemu bazy danych mogą rezydować na napędach SAS, a pliki i kopie zapasowe na dyskach SATA.

Skalowalność

Ważną cechą charakteryzującą macierze Qsan jest ich skalowalność. Wszystkie urządzenia można zamontować w klasycznej szafie serwerowej. Ich rozbudowa następuje przez dokładanie kolejnych półek dyskowych o wysokości 4U, z których każda jest w stanie zmieścić nawet 60 napędów. W ten sposób można zarządzać danymi na 256 dyskach w ramach jednego systemu.

Macierze dyskowe Qsan są objęte 3-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 5 lat. Bardziej wymagający klienci mogą wykupić gwarancję naprawy w miejscu instalacji sprzętu (obowiązuje ona na terenie Europy). 

więcej na: www.qsan.pl

 

 


Załączniki:


 

• Macierze iSCSI

qsan- macierze zgodne z protokołem iSCSI

Popularną grupą urządzeń, stosowaną szczególnie w zwirtualizowanych środowiskach, są macierze zgodne z protokołem iSCSI. Umożliwia on zlecanie operacji zapisu i odczytu na dysku twardym (lub ich grupie) za pomocą internetowego protokołu TCP/IP, co pozwala na budowę środowiska pamięci masowych SAN wykorzystującego sieć Ethernet jako nośnik do transmisji danych. Macierze iSCSI firmy Qsan są urządzeniami certyfikowanymi do wykorzystania w systemach wirtualizacji VMware, Citrix i Microsoft.

• Macierze Fibre Channel

Drugą grupą produktów są macierze dyskowe z interfejsem Fibre Channel, które przez światłowód można podłączyć bezpośrednio do serwerów lub sieci Storage Area Network. W urządzeniach tych można zainstalować od 12 do 60 twardych dysków SATA lub SAS, podłączonych do w pełni sprzętowego kontrolera RAID. Zarządzanie systemem odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.


qsan- macierz typu unified storage

• Systemy Unified Storage

Firmom, które potrzebują równolegle korzystać z transmisji w sieci SAN zgodnej z protokołem iSCSI, jak też z tradycyjnego serwera plików NAS, Qsan proponuje macierze dyskowe typu Unified Storage. Umożliwiają one zapisywanie plików z systemów Windows, Linux i Mac OS (protokoły Samba, CIFS, NFS, AFP oraz FTP). Wbudowane sprzętowe kontrolery RAID zapewniają największe możliwe bezpieczeństwo danych i wydajną pracę w sieci. Także te macierze świetnie sprawdzają się w środowiskach wirtualnych VMware, Citrix i Microsoft. 

 


 

 

AegiSAN LX – platforma oparta na wydajnym procesorze Intel Xeon, wyposażona w zaawansowane oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Odczyt na poziomie 6485MB/s oraz 595000 IO/s, zapis na poziomie 3200MB/s oraz 390000 IO/s

AegiSAN – uproszczona wersja platformy LX, przeznaczona dla małych i średnich rm. Wyposażona w procesor Intel Atom. Odczyt na poziomie 3400MB/s oraz 224000 IO/s, zapis na poziomie 1600MB/s oraz 190000 IO/s 

TrionNAS LX – platforma oparta na procesorze Intel Xeon, wyposażona w zaawansowane oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Macierze dostępne są z kontrolerami sprzętowymi (jeden lub dwa kontrolery pracujące w trybie active-active) z interfejsami iSCSI 1 i 10 Gb/s oraz FC 8 i 16 Gb/s. Dostępne są obudowy 2U, 3U oraz 4U obsługujące 12, 16 lub 24 dyski twarde SAS lub SATA. Przepustowość na poziomie 1300 MB/s

TrionNAS – uproszczona wersja platformy LX, przeznaczona dla małych i średnich firm. Wyposażona w procesor Intel Atom. Macierze dostępne są z kontrolerami programowymi z interfejsami iSCSI 1 oraz 10 Gb/s. Dostępne są obudowy 1U oraz 2U obsługujące 4 lub 14 dysków SATA. Odczyt na poziomie 1516MB/s oraz 185000 IO/s, zapis na poziomie 1674MB/s oraz 155000 IO/s 

 

W macierzach dyskowych Qsan został zastosowany system plików ZFS, który zapewnia m.in. szybką kompresję danych, wykrywanie i automatyczną naprawę uszkodzonych plików, przechowywanie plików o nieograniczonej wielkości oraz stosowanie bloków danych różnej wielkości.

Kolejną ważną cechą charakteryzującą macierze Qsan jest ich skalowalność. Wszystkie urządzenia można zamontować w klasycznej szafie serwerowej. Ich rozbudowa następuje przez dokładanie kolejnych półek dyskowych o wysokości 4U, z których każda jest w stanie zmieścić nawet 60 napędów. W ten sposób można zarządzać danymi na 256 dyskach w ramach jednego systemu.