SecureDoc

SecureDoc - foto 1

WinMagic Inc. dostarcza oprogramowanie do szyfrowania całych powierzchni dysków. Firma oferuję linię produktów SecureDoc, która zapewnia ochronę wrażliwych informacji przechowywanych na komputerach stacjonarnych i laptopach, dzięki wykorzystaniu autoryzacji nie tylko za pomocą hasła, ale również tokenów, danych biometrycznych i infrastruktury klucza publicznego (PKI).

Wielokrotnie nagradzane produkty firmy WinMagic spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników, skupiając się na konkretnych funkcjach bezpieczeństwa połączonych z dużą elastycznością. 

WinMagic zajmuje się wyłącznie szyfrowaniem danych. Firma dostarcza najwyższej jakości rozwiązania do szyfrowania danych. WinMagic ma swoich przedstawicieli w ponad 43 krajach. Z systemu korzysta ponad 3 miliony użytkowników. WinMagic Inc. to firma pochodząca z Kanady z siedzibą w Mississauga, Ontario.

SecureDoc to rozwiązanie umożliwiające szyfrowanie danych, dysków, stacji roboczych i serwerów

Polskim dystrybutorem rozwiązań WinMagic SecureDoc jest Biuro bezpieczeństwa IT firmy DAGMA sp. z o.o.
Firma Net-Complex współpracuje z autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania DAGMA.


Kluczowe zalety:

WinMagic SecureDoc szyfruje dane zapisane na notebookach, przenośnych dyskach USB oraz innych nośnikach, zabezpieczając je przed wyciekiem informacji na wypadek zgubienia lub kradzieży. Blokuje zapis i odczyt z przenośnych pamięci, dając pełną kontrolę nad tym, jak tego typu nośniki są wykorzystywane. Dostępna jest również konsola centralnego zarządzanie dla firm.

Rozwiązania SecureDoc firmy WinMagic umożliwiają transparentne szyfrowanie całej powierzchni dysku. Program automatycznie i niezauważalnie dla użytkownika szyfruje dyski twarde, przenośne dyski USB i nośniki CD/DVD, chroniąc zgromadzone na nich dane przed utratą lub kradzieżą.

• W pełni bezpieczne szyfrowanie 
W ramach jednej licencji SecureDoc można szyfrować dyski twarde w notebookach oraz zabezpieczać dowolną ilość zewnętrznych dysków USB w sposób niezauważalny dla użytkownika.

• Transparentność 
SecureDoc Disk Encryption jest systemem w pełni transparentnym, co oznacza, że pracujący z nim użytkownik nie musi pamiętać o szyfrowaniu i rozszyfrowywaniu swoich zbiorów. Komputer, na którym zainstalowany jest SecureDoc, robi to za niego automatycznie przy każdym dostępie do danych. Proces szyfrowania i rozszyfrowywania wykonywany jest w tym przypadku jako niskopoziomowy proces systemu operacyjnego, przez co z punktu widzenia użytkownika jest niezauważalny.

• Silny algorytm szyfrujący
Program wykorzystuje do kodowania algorytm lub AES z kluczem 256 bitowym. Szyfrowanie i rozszyfrowywanie zasobów dysku odbywa się w czasie rzeczywistym i jest dla użytkownika zupełnie niezauważalne. Aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanego dysku po włączeniu komputera, użytkownik musi dokonać uwierzytelnienia poprzez podanie hasła. Dodatkowo podczas uwierzytelniania można wykorzystać również tokeny lub karty chipowe wraz z czytnikami.

• Proste zarządzanie uprawnieniami dostępu
Każdy użytkownik korzystający z SecureDoc ma przyznaną swoją unikalną nazwę, hasło oraz “pęk kluczy”, którymi zostały zaszyfrowane poszczególne zasoby. Aplikacja uwierzytelniająca użytkownika udziela dostępu do zasobów, do których użytkownik posiada klucze. Dzięki temu udostępnianie oraz współdzielenie poszczególnych danych jest bardzo łatwe, wystarczy przekazać użytkownikowi odpowiedni klucz szyfrujący i dane zostaną udostępnione automatycznie. Program pozwala na przydzielenie nowych kluczy wybranym użytkownikom w dowolnym momencie.

Więcej informacji:

WinMagic

 


Załączniki: