Prowadzący: Grzegorz Trzciński – Inżynier Sprzedaży i Wsparcia Technicznego w Sun Capital

Termin szkolenia: 2019-04-17 10:00:00

Zapisy są prowadzone do: 2019-04-17 10:10:00


Serwer pocztowy jest integralną częścią każdej firmy – dokładnie tak samo jak poczta elektroniczna jest elementem komunikacji wpisującym się w krajobraz niemal wszystkich firm, niezależnie od branży. W dzisiejszych czasach kluczowa jest nie tylko umiejętność wyboru odpowiedniego serwera poczty skrojonego pod nasze potrzeby, ale również umiejętność skutecznego zabezpieczenia danych znajdujących się na tych serwerach oraz archiwizowanie i wykonywanie kopii bezpieczeństwa maili na wypadek awarii, czy niespodziewanego ataku ransomware oraz w celu zapewnieniazgodności z wymogami ustaw czy rozporządzeń.


Zapraszamy na webinarium współorganizowane z firmą Sun Capital – naszym partnerem specjalizującym się w dystrybucji, wdrożeniach, doradztwie i szkoleniach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i ochrony danych, m.in. na serwerach poczty elektronicznej. Sun Capital jest dystrybutorem rozwiązań SOPHOS, GFI, BackupAssist oraz MailStore i IceWarp.


Plan prezentacji:

1. Dlaczego serwery poczty i ich bezpieczeństwo są takie ważne w każdej firmie?

2. Tylko Microsoft Exchange? Wybór wcale nie jest taki oczywisty.

  • Przegląd alternatyw w postaci produktów Kerio Connect oraz IceWrap Serwer wraz z omówniem funkcjonalności dotyczących bezpieczeństwa serwera poczty 

3. Archiwizacja poczty - z czym to "się je" i czy każdemu jest to potrzebne? 

  • Dwa podejścia do archiwizacji poczty - MailStore Server oraz MailArchiver - które dla kogo?

4. Realizacja kopii zapasowej poczty w usługach chmurowych - omówienie BackupAssist 365.