Tintri

Tintri - foto 1

Dynamiczne środowisko, rosnące wymagania prawne i technologiczne powodują, że przedsiębiorstwa - chcąc tego, czy nie - powinny starać się być krok przed konkurencją i coraz bardziej wyrafinowanymi atakami w cyberprzestrzeni. Z pomocą przychodzi Tintri - produkt wyspecjalizowany i ukierunkowany na pełną wirtualizację. 

Tak szeroka wirtualizacja, jaką proponuje Tintri, pozwala przedsiębiorstwom nie tylko na zmniejszenie ryzyka cyberataku, ale przede wszystkim na zabezpieczenie własnych informacji. Architektura oprogramowania pozwala na znacznie łatwiejszą kontrolę dostępu do danych i zarządzanie nimi przez określone osoby, po wcześniejszym zapytaniu o zgodę. Nowoczesny model podejścia do zarządzania pamięcią masową jako zupełnie oddzielnym składnikiem, daje szeroką możliwość kontroli i zarządzania maszynami wirtualnymi - jako całością. 

Na co więc możemy liczyć?

 • quality of Service dla maszyn wirtualnych

 • skalowalność od 17TB aż do 40PB

 • zwiększenie wydajności dla wirtualnych pulpitów

 • de-duplikacje „w locie”

 • integracje z AWS lub IBM COS

 • analizę problemów z wysoką latencją w środowisku wirtualnym

Wartym podkreślenia jest fakt, że urządzenie uczy się, inteligentnie analizuje i świetnie adaptuje się w świecie wirtualnej rzeczywistości. 
 

zalety tintri w pigulce

 

Konfiguracja i obsługa Plug-and-Play

Urządzenia VMstore z systemem Tintri można skonfigurować i uruchomić jedynie w kilka minut. Zawiera zupełnie nieinwazyjne funkcje gromadzenia danych - celem tego rozwiązania jest zautomatyzowanie i notyfikacja statusu systemu do wsparcia Tintri, który pozwala na proaktywną obsługę, dodatkowo bez konieczności interwencji administratora. 

Natychmiastowa diagnoza problemów związanych z wydajnością VM

Rozwiązywanie problemów dotyczących wydajności, jest jednym z najbardziej żmudnych zadań z obszaru zarządzania dla administratorów systemów VM oraz pamięci masowej. Zazwyczaj trudno określić, gdzie w infrastrukturze - host, sieć, przechowywanie - leży problem. Dzięki systemowi Tintri OS, administratorzy mają stały podgląd - od warstwy gościa do warstwy pamięci masowej. W czasie rzeczywistym identyfikują źródło problemu związanego z wydajnością i podejmują natychmiastowe działania. System utrzymuje również dane archiwalne, obrazujące osiągi.

Inteligentne działanie i skalowalność

System Tintri integruje pamięć flash z architekturą, jako pierwszorzędny nośnik pamięci, a nie jako bufor. Unikalna analiza zestawu roboczego jakim posługuje się Tinri, inteligentnie przydziela flash tym VM, które go akurat najbardziej potrzebują. Wbudowana de-duplikacja, kompresja czy monitorowanie dysków szczytowych, zwiększa wydajność i trwałość MLC flash. 

Skaluj do tysięcy maszyn wirtualnych

System Tintri OS został zaprojektowany tak, by obsługiwać tysiące maszyn wirtualnych. Wykorzystuje przy tym wbudowaną redukcję danych i ich automatyczne umieszczanie w celu dostarczenia 99% IO z pamięci flash. Rozbudowa pamięci masowej jest prosta - każde urządzenie VMstore jest wyświetlane jako pojedynczy magazyn danych w VMware vCenter, co ułatwia skalowanie i zarządzanie każdym węzłem, jako część klastra VMware Storage DRS. 

Korekta w czasie rzeczywistym i ciągła weryfikacja

Oprogramowanie Tintri OS RAID 6 wykrywa i eliminuje błędy w czasie rzeczywistym, na każdym odczycie z dysku. Ciągle odbywające się procesy w tle okresowo weryfikują dane w celu zapewnienia integralności.

 

funkcje zawarte w tintri

 

Wsparcie dla hypervisor’ów:

 • VMware vSphere 5.1, 5.5 and 6.x (NFS)
 • Microsoft Hyper-V 2012 (SMB3)
 • XenServer 6.5 (NFS)
 • Red Hat Enterprise Virtualization 3.4 (NFS)
 • OpenStack 2014.2.x (Juno)

Wsparcie dla VDI:

 • Mware Horizon (z View) 
 • Citrix XenDesktop (z vSphere, Hyper-V albo XenServer)

Podsumowując, system Tintri działający na urządzeniach Tintri VMstore ma na celu przyspieszenie wirtualizacji, dostarczanie zarządzania i pomiarów poziomu VM oraz vDisk. System Tintri OS jest również zaprojektowany od podstaw do inteligentnego i opłacalnego wykorzystania wielopoziomowej komórki pamięci masowej (MLC), zapewniającej niezrównaną wydajność tysiącom maszyn wirtualnych.


Załączniki: