Dell EMC

Dell EMC - foto 1
 


Załączniki:


 

OPIS ROZWIĄZANIA

avmar rozwiazanie do backupu

Avamar to kompletne rozwiązanie do backupu: oprogramowanie i system (tzw. Appliance) do tworzenia kopii zapasowych z technologią deduplikacji blokowej o zmiennej długości, która identyfikuje nadmiarowe segmenty danych w pliku na poziomie klienta, a tym samym ogranicza ilość danych backupów dziennych zanim zostaną one przesłane połączeniami WAN/LAN i infrastrukturą wirtualną, a następnie zapisane na dysku. W przeciwieństwie do tradycyjnych pełnych backupów tygodniowych i przyrostowych dziennych, Avamar oferuje niezwykle szybki, pełny backup dzienny i umożliwia jednoetapowe przywracanie danych – zoptymalizowane pod kątem wirtualnych, krytycznych dla biznesu aplikacji w NAS, biur zdalnych i komputerów biurkowych/laptopów. 

 


Deduplikacja na kliencie            
• Zmniejsza wykorzystanie przepustowości sieci aż o 99%, potrzebną pojemność dyskową o 95%, a backup jest szybszy o 90%. 
Zaszyfrowane kopie zapasowe WAN/ LAN • Chroni dane za pomocą szyfrowania 256-AES danych „w locie” wykorzystując istniejącą przepustowość sieci – idealne rozwiązanie dla biur zdalnych i laptopów. 
Wysoka dostępność, niezawodność i skalowalność • Zapewnia wysoką dostępność w węzłach poprzez architekturę nadmiarowej macierzy niezależnych węzłów (RAIN) skalowalną aż do 124TB. 
• Integracja z systemami Data Domain dla obciążeń o znaczeniu krytycznym rozszerza skalowalność o dodatkowe 570TB. 

• Codziennie weryfikuje możliwość odzyskiwania danych i integralność serwera. 
Scentralizowane zarządzanie • Z jednej lokalizacji steruje wielostronną kontrolą kopii zapasowych poprzez intuicyjne, oparte na sieci Web zarządzanie z czytelnym pulpitem, automatyzuje zarządzanie oparte na zasadach, zarządza systemami Avamar Data Store i EMC Data Domain. 
Szybkie jednoetapowe przywracanie • Szybko i jednoetapowo przywraca dane (pełne kopie zapasowe, katalogi lub pliki), nigdy nie ma potrzeby odzyskiwania danych z ostatniego pełnego backupu i dodatkowych backupów przyrostowych. 
Ochrona infrastruktury wirtualnej • Zmniejsza wykorzystanie zasobów na silnie skonsolidowanych serwerach hostach.• Ścisła integracja z VMware vSphere i vCenter Server dla usprawnienia backupu i odtwarzania danych zarówno na poziomie gościa jak i obrazu (VMDK). • Obsługuje śledzenie zmienionych bloków (CBT) dla zapewnienia optymalnej wydajności backupu i odzyskiwania danych.

• Zapewnia backup na poziomie gościa i obrazu systemu dla Microsoft Hyper-V i Federated Hyper-V Cluster Shared Volume (CSV) 

Ochrona komputerów i laptopów • Rozszerza ochronę klasy Enterprise na firmowe komputery biurkowe i laptopy.

• Nieuciążliwe działanie i samoobsługowe odzyskiwanie danych sprawiają, że jest to rozwiązanie łatwe w użyciu dla użytkowników końcowych i personelu IT. 

Wydłużone utrzymanie  • Eksport danych kopii zapasowych Avamar w standardowym formacie do wirtualnej biblioteki taśmowej lub na taśmę dla zachowania długoterminowej zgodności. 

 

 

EMC Avamar oferuje unikalne rozwiązanie przyspieszające tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych oraz poprawiające wydajność. Dzięki filtrowaniu nadmiarowych segmentów danych i całościowej deduplikacji źródłowej Avamar zapewnia do 200% redukcji objętości wielkości danych, które są cotygodniowo transferowane. Dzięki temu znacząco zmniejsza obciążenie wirtualnej i fizycznej infrastruktury, minimalizuje ryzyko oraz obniża potrzebny kapitał i koszty operacyjne.

EMC Avamar dostępny jest w dwóch wariantach:

 • • Avamar DataStore - kompletne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych
 • • Avamar Virtual Edition – wirtualna wersja oprogramowania dla środowiska VMware

Pojedynczy DataStore można nabyć w konfiguracji o pojemności od 1 do 7 TB. DataStore łączy się w architekturze RAIN dla uzyskania większej pojemności i wydajności. Zastosowanie takiej technologii umożliwia uzyskanie kilkudziesięciu TB pojemności użytkowej co po deduplikacji daje ekwiwalent nawet kilku PB tradycyjnej przestrzeni dyskowej. Dzięki ochronie pamięci masowej przy pomocy RAID, redystrybucji nadmiarowej mocy oraz technologii RAIN wielowęzłowy Avamar Data Store zapewnia ochronę idącą w parze z wysoką dostępnością (High Avability). Avamar Virtual Edition dla środowiska VMware to w pełni wirtualne rozwiązanie łączące w sobie zalety deduplikacji danych z wydajnością wirtualnego środowiska VMware, które może wyeliminować potrzebę dedykowanych kopii zapasowych i infrastruktury serwerowej.


Avamar w środowisku VMware:

Avamar zapewnia większą skuteczność i stopień konsolidacji danych w środowiskach wirtualnych, poprzez przyspieszenie rozmieszczania, uproszczenie zarządzania, odciążanie zasobów sprzętowych, eliminację potrzeby posiadania dedykowanych serwerów kopii zapasowych i infrastruktury przechowywania danych.

 avamar w środowisku VMware
Avamar dla oddziałów firmy:

Avamar wspiera pracę centrów danych w kontaktach z oddziałami firmy poprzez minimalizację czasu, wysiłku oraz przepustowości łącza, która jest potrzebna aby chronić dane zebrane w oddziałach firmy.

avmar dla oddziałów firm 
Avamar dla komputerów stacjonarnych/ przenośnych:

Avamar dostarcza pojedynczą architekturę tworzenia kopii zapasowych „pulpit do centrum danych”, umożliwiając przejrzystą ochronę danych klasy enterprise. Przyspiesza on tworzenie kopii zapasowych we wszystkich rodzajach sieci, poprawiając stopień pewności odzyskiwania danych. Niezwykle prosty sposób przywracania przez użytkownika danych odciąża personel działu IT.

avmar dla komputerów stacjonarnych i przenośnych 
Avamar w środowisku NAS:

Avamar rozszerza strukturę przechowywania danych przez przyspieszanie tworzenia kopii zapasowych NDMP z prędkością przyrostową, pozwalając na zgromadzenie większej ilości informacji na dyskach i taśmach.

avmar w środowisku nas


 

EMC Avamar to idealne rozwiązanie dla środowisk, w których tworzenie kopii zapasowych jest problemem: środowisko VMware, oddziały firmy, komputery stacjonarne/przenośne oraz sieci LAN i NAS. 
EMC Avamar to przełomowe rozwiązanie, zapewniające ochronę danych w szybki i wydajny sposób. Prosta i automatyczna obsługa – wskaż i zaznacz – zapewnia bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych i szybkie przywracanie danych.
EMC Avamar jest idealnie dostosowany do ochrony danych nawet w najbardziej rozbudowanych środowiskach.

Możliwości macierzy EMC ISILION:

rozwiązanie emc isilion

 • • Skalowalność pojemności i wydajności poprzez rozbudowę o kolejne urządzenia.
  • Rozwiązanie NAS z jednym systemem plików i nazw, dedykowane do składowania i wydajnego przetwarzania plików.
  • Możliwość długoterminowego archiwizowania plików na jednej uniwersalnej platformie dyskowej.
  • Elastyczna linia produktowa zawiera modele o zróżnicowanych możliwościach skalowalności pod względem pojemności i wydajności tak, aby dopasować się do zmieniających się wymogów.
  • Funkcjonalność SmartLock chroni dane przed przypadkową lub celową zmianą lub usunięciem.
  • Rozwiązanie zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostępności danych. Dodatkowe funkcje macierzy pozwalają na budowę centrum zapasowego w oparciu o tę samą platformę.
  • Szeroki wachlarz modeli rodziny Isilon oraz prosta architektura pozwala na praktycznie ciągłe skalowanie środowiska pod kątem pojemności i wydajności.
  • Finansowe narzędzia dostępne w EMC pozwalają na zakup rozwiązania otwartego technologicznie, którego możliwości sprostają nie tylko obecnym wyzwaniom działu IT, ale i przyszłym. 


Z łatwością... skaluj wydajność
EMC Isilon dostarcza narzędzia, które potrafią znacząco zwiększyć produktywność i wydajność aplikacji oraz możliwości przetwarzania danych, co przekłada się korzystnie na działalność biznesową instytucji poprzez możliwość szybszej reakcji i obsługi większej ilości zadań.

Z łatwością... skaluj pojemność
Dzięki klastrowej architekturze platform EMC Isilon użytkownicy mogą rozbudować system do pojemności rzędu nawet 15 petabajtów. Platforma skaluje się praktycznie natychmiastowo, zarówno na poziomie przestrzeni, jak i wydajności. Dzięki temu można z łatwością dodawać kolejne usługi, projekty, dane bez obaw, że obciążą one środowisko.

Z łatwością... obsługuj i chroń dane
Newralgiczne dane wymagają najlepszej ochrony. Platforma EMC Isilon to wysoce stabilne, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie. Systemy EMC Isilon, w przeciwieństwie do tradycyjnych pamięci masowych, cechuje prostota, zarówno na poziomie technologii, jak i obsługi. Takie podejście sprawia, że niezależnie od obsługiwanej pojemności czy wydajności, mamy ciągle do czynienia z łatwym w obsłudze, prostym w rozbudowie i ochronie produkcie.

Jeden system operacyjny
EMC Isilon OneFS to system operacyjny, który stoi za wszystkimi systemami Isilon. OneFS uruchamia procesy, określa i przyspiesza organizację zadań, umożliwia rozbudowę oraz dostarcza najwyższy poziom ochrony.

Efektywność
Wszystkie komponenty w klastrze Isilon, spojone poprzez system OneFS, tworzą jednolitą, wysoce efektywną pulę zasobów z potwierdzonym 80% wskaźnikiem utylizacji (konta 50% dla większości tradycyjnych pamięci masowych). Wysoka efektywność systemów EMC Isilon to przede wszystkim mniej fizycznej pojemności wymaganej do obsługi tej samej ilości danych. Pozwala to na znaczącą redukcję, zarówno początkowych, jak i następujących przy rozbudowie kosztów. Dzięki funkcjonalności OneFS Autobalance możliwa jest szybka i łatwa rozbudowa o kolejne nody bez zatrzymywania systemu, przestojów, manualnej migracji zasobów czy rekonfiguracji systemu.


Oprogramowanie do zarządzania i ochrony danych
Ciągle rosnące ilości danych to przede wszystkim wyzwanie dla zarządzających środowiskiem IT pod kątem obsługi, ochrony i replikacji zasobów. Oprogramowanie dostępne dla rozwiązań EMC Isilon dostarcza narzędzi do sprawnej kontroli i protekcji zasobów, optymalizacji w odniesieniu do pojemności i wydajności.


Platforma sprzętowa EMC Isilon: trzy elastyczne linie produktowe
Dzięki klastrowej strukturze, platforma EMC Isilon wpasowuje się idealnie w rosnące środowisko IT, chroniąc przed kosztowym niedoskalowaniem lub przeskalowaniem rozwiązania. W skład rodziny wchodzą trzy elastyczne produkty dopasowane do specyficznych i często dynamicznie zmieniających się potrzeb biznesowych. 


W skład rodziny EMC Isilon wchodzi: Seria S, Seria X, Seria NL.
Więcej informacji na ten temat w ulotce.

 

networker- roziwązanie do tworzenia kopii zapasowychNetWorker to kompletne i wydajne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Umożliwia centralizację, automatyzację i przyspieszenie procesów tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych w całym środowisku informatycznym. Ponadto dzięki rekordowej wydajności i elastyczności umożliwia wykonywanie kopii najważniejszych danych biznesowych w szybki, bezpieczny i łatwy w zarządzaniu sposób. 

EMC dysponuje największą na świecie wiedzą w zakresie ochrony danych, a oprogramowanie NetWorker to sprawdzone rozwiązanie do ochrony danych zarówno w małych firmach, jak i dużych centrach przetwarzania danych. Jego użytkownicy mogą być pewni, że w przypadku błędów, utraty danych, przestojów systemu lub katastrofy dane firmowe zostały odpowiednio zabezpieczone. Jednocześnie podczas tworzenia kopii zapasowych wszystkie aplikacje biznesowe działają, co całkowicie eliminuje przestoje.


EMC NetWorker umożliwia:

 •  Scentralizowane tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych w celu zapewnienia pełnej kontroli nad sieciami pamięci masowej (SAN), pamięcią masową dołączaną przez sieć (NAS) i pamięcią masową podłączaną bezpośrednio (DAS);
 • Wykorzystanie technologii tworzenia kopii zapasowych i replikacji w celu zapewnienia wyższego poziomu ochrony i odtwarzania danych;
 • Obsługę platform heterogenicznych, w tym systemów UNIX, Windows, Linux, Netware, OpenVMS, Macintosh i VMware ;
 • Bieżące tworzenie kopii zapasowych systemów plików i aplikacji w trybie online, w trakcie ich używania;
 • Obsługę rozwiązań EMC Documentum , Oracle, Microsoft SQL Server i Exchange, IBM DB2 UDB, Informix, Lotus Notes/Domino, SAP® R/3 , Sybase i MEDITECH.
Łatwa obsługa, bezpieczeństwo i wydajność


EMC nieustannie udoskonala i udostępnia nowe funkcje w ramach aplikacji NetWorker.
Obecnie NetWorker zapewnia:

 • Intuicyjny, łatwy w dostosowaniu i zarządzaniu interfejs użytkownika oparty na przeglądarce;
 • Niezrównane parametry w zakresie szybkości i bezpieczeństwa;
 • Najnowocześniejsze mechanizmy szyfrowania kopii zapasowych (256-bitowy standard AES) oraz zaawansowanego uwierzytelniania użytkowników, które gwarantują spełnienie rosnących wymagań dotyczących bezpieczeństwa;
 • Zaawansowane funkcje tworzenia kopii zapasowych na dyskach, obejmujące współbieżne odtwarzanie danych (z dysku), udostępnianie dysków docelowych (rozwiązania NAS i SAN), możliwości konfigurowania rożnych rozmiarów bloków, a także zarządzanie kopiami migawkowymi w celu znacznie szybszego odtwarzania danych.
Zarządzanie odtwarzaniem danych i łatwość użytkowania


EMC nieustannie rozwija podstawową architekturę rozwiązania NetWorker, aby udoskonalać funkcje tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Funkcje te upraszczają instalację aplikacji NetWorker oraz zarządzanie nią, korzystnie wpływając na wygodę jej użytkowania.

EMC NetWorker zapewnia:

 • Szybsze odtwarzanie danych dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania, które pozwalają szybko i łatwo znaleźć dane i uzyskać do nich dostęp;
 • Funkcję Inactive File Report, która identyfikuje nieaktywne pliki systemu Windows w kopiach zapasowych w celu ich archiwizacji;
 • Udoskonalone funkcje raportowania, inteligentnej korelacji kopii zapasowych oraz analizy wpływu, które pozwalają na lepsze monitorowanie środowiska tworzenia kopii zapasowych, szybsze rozwiązywanie problemów z kopiami zapasowymi i odtwarzaniem danych oraz skuteczniejsze unikanie problemów w przyszłości;
 • Obsługę internacjonalizacji (I18N) i lokalizacji językowej w celu wydajniejszej pracy w różnych językach;
 • Scentralizowaną dystrybucję oprogramowania, która pozwala na zdalne instalowanie poprawek  i aktualizacji;
 • Większą elastyczność w zakresie wymagań dotyczących przechowywania danych wraz z obsługą dowolnej liczby unikatowych kopii i reguł przechowywania danych.

Pełny obraz:

 • Uproszczone, scentralizowane oraz zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie heterogenicznych danych przedsiębiorstwa;
 • Lepsza dostępność aplikacji dzięki zintegrowanej, automatycznej i bezpośredniej ochronie powszechnie stosowanych aplikacji do obsługi baz danych, poczty elektronicznej i zarządzania treścią oraz ERP;
 • Krótsze przestoje, niższe koszty i wyższa produktywność dzięki warstwowej ochronie i wielu opcjom odtwarzania danych;
 • Łatwa instalacja i łatwe zarządzanie za pomocą scentralizowanego graficznego, internetowego interfejsu użytkownika;
 • Bezpieczne zarządzanie kopiami zapasowymi najważniejszych danych za pomocą zaawansowanych mechanizmów uwierzytelniania i szyfrowania.

emc vipr- rozwiązanie softwaroweEMC ViPR to pamięć masowa zdefiniowana programowo, rozwiązanie softwarowe od EMC, które przekształca warstwę storage w łatwą do zarządzania, elastyczną i otwartą platformę (Unified Storage Platform). Produkt, w przeciwieństwie do innych technologii wirtualizacyjnych, nie działa w ścieżce danych, a jedynie w ścieżce zarządzania, dzięki czemu w pełni można wykorzystać funkcjonalność posiadanych macierzy dyskowych.

EMC ViPR
zmienia posiadany storage w jedną wspólną, logiczną platformę, która centralizuje i automatyzuje zarządzanie pamięciami masowymi:
• różnych typów (o dostępie blokowym lub plikowym)
• różnych vendorów: EMC, NetApp, HDS, IBM, HP, Dell, Oracle, SolidFire.


 

EMC ViPR to system stworzony z myślą o firmach z segmentu Enterprise posiadających kilka macierzy w infrastrukturze oraz Service Provider’ów (dostarczających provisioning, czy katalog usług dla klientów zewnętrznych). Rozwiązanie składa się z 2 podstawowych modułów: kontrolera i usług danych (obiektowe i HDFS, od wersji 2.0 blok dzięki integracji z ScaleIO). Dodatkowym modułem jest monitorowanie i raportowanie.

ViPR Kontroler:
Dokonuje podziału i wirtualizacji zasobów macierzowych tworząc jeden wirtualny storage stając się tym samym pojedynczym punktem zarządzania macierzami. Funkcjonalność kontrolera obejmuje:

 • • automatyzację podziału pamięci masowych (polityki VSP – Virtual Storage Pools) i predefiniowanie funkcjonalności
  • dostarczenie Storage as a Service. “Click & Go” (katalog usług dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych firm)
  • dostarczenie szczegółowego pomiaru wykorzystanych zasobów i systemu bilingowego
  • wsparcie architektury multi – tenancy i multi – site
  • wyodrębnienie pamięci fizycznej i umieszczenie jej w jednej, wirtualnej puli pamięci
 • WiPR Controller obniża średni czas przydziału z tygodni lub dni do kilku sekund, dzięki czemu administratorzy nie tracą czasu na proste, ręczne zadania. Zapewnia też deweloperom i aplikacjom branżowym (LOB) lokalne, proste użytkowanie usługi pamięci masowej, bezpieczeństwo i sterowanie.

Usługi danych:

 • • blok i file - dostarczane bezpośrednio przez macierze (rozwiązanie EMC ViPR odpowiada tylko za zarządzanie)
  • object i hfds ("on file" - pod spodem NAS) - dostarczane przez EMC ViPR Data Services
  • od wersji 2.0 EMC ViPR może dostarczać "block on file" - integracja ze ScaleIO

Korzyści dla użytkownika

 • • redukcja OPEX’u - redukcja czasu zarządzania storage poprzez automatyzację i uproszczenie długotrwałych i złożonych zadań administracyjnych związanych z provisioningiem
  • otwartość i elastyczność architektury SDS; (EMC lub 3rd party storage)
  • możliwość zbudowania własnego storage obiektowego oraz HDFS na posiadanych macierzach NAS ("object on file") dzięki dostępności różnych API tj. Amazon S3, Open Stack Swift, Atmos, od wersji 2.0 Centera.

Integracja (Pluginy)

 • • VMware (VSI, VASA, vCAC, Orchestrator)
  • Hyper-V (SCVMM)
  • OpenStack

 

EMC® VSPEX Proven Infrastructure skraca Klientom drogę do chmury obliczeniowej, zapewniając proste, skuteczne i elastyczne architektury referencyjne, opracowane  w oparciu o najlepsze, starannie dobrane komponenty.

 • VSPEX to najbardziej elastyczna architektura referencyjna w branży, stworzona we współpracy z firmami Brocade, Cisco, Citrix, Intel, Microsoft Corp. i VMware.
 • Wdrożeniem VSPEX zajmują się wyłącznie partnerzy biorący udział w programie partnerskim EMC Velocity™.
 • Podczas opracowywania oferty VSPEX partnerzy mogą korzystać z marki i wzorów przemysłowych firmy EMC.
 • Laboratoria VSPEX udostępniają partnerom infrastrukturę chmury do testowania, walidacji i prezentowania nowych konfiguracji VSPEX.
 • Firma EMC przedstawia EMC VSPEX Proven Infrastructure – prostą, wydajną i elastyczną architekturę referencyjną, opartą na nagradzanych systemach przechowywania danych i produktach następnej generacji do tworzenia kopii zapasowych firmy EMC oraz najlepszych technologiach wirtualizacji, serwerów i sieci, opracowanych przez partnerów EMC: firmy Brocade, Cisco, Citrix, Intel, Microsoft i VMware.Czternaście wstępnych konfiguracji rozwiązania VSPEX odzwierciedla najbardziej popularne przypadki użycia przez klientów przechodzących do modelu chmury obliczeniowej. Usprawniają one wdrożenie chmury prywatnej oraz środowisk przetwarzania dla użytkowników końcowych (end user computing). Wdrożenia chmury prywatnej można realizować dla 50-250 maszyn wirtualnych przy zastosowaniu oprogramowania VMware vSphere 5.0 lub Microsoft Windows Hyper-V, natomiast wdrożenia środowisk przetwarzania dla użytkowników końcowych – w zakresie 50-2000 wirtualnych desktopów wykorzystując VMware View lub Citrix XenDesktop®VSPEX Proven Infrastructure jest dostępna wyłącznie u partnerów biorących udział w programie partnerskim EMC Velocity™. Po raz pierwszy partnerzy mogą korzystać z marki i wzorców przemysłowych EMC podczas opracowywania oferty rozwiązań VSPEX dla swoich Klientów.  Dodatkowo EMC udostępnia laboratoria VSPEX, w których partnerzy mogą testować, walidować i przedstawiać nowe rozwiązania VSPEX.
 • EMC VSPEX - KORZYŚCI DLA KLIENTA

  • VSPEX to prostota – VSPEX Proven Infrastructure zapewnia przewidywalną wydajność, a tym samym znacznie ogranicza zakres planowania, wymiarowania i konfiguracji w procesie wdrażania chmury prywatnej lub środowisk przetwarzania dla użytkowników końcowych. Ponadto walidacja konfiguracji VSPEX przez EMC istotnie skraca czas wdrożenia. Ścisła integracja z Windows Server Hyper-V i VMware vSphere zapewnia pojedynczy punkt zarządzania, działający w oparciu o System Center dla chmur Microsoft oraz VMware vCenter™ Operations Management Suite, dla chmur prywatnych.
  • VSPEX to efektywność – stworzony na bazie nagradzanych systemów przechowywania danych VNX i VNXe oraz Avamar i Data Domain, produktów następnej generacji do tworzenia kopii zapasowych firmy EMC, gwarantuje niezrównany poziom efektywności. Wykorzystując takie technologie jak deduplikacja danych, kompresja czy też FAST (Fully Automated Storage Tiering - automatyczne przenoszenie danych pomiędzy różnymi warstwami dysków) znacznie obniża koszty operacyjne. Ścisłe zintegrowanie tych technologii z hypervisorem i środowiskiem przetwarzania dla użytkowników końcowych obniża koszty administracyjne i upraszcza proces zarządzania.
  • VSPEX to elastyczność – VSPEX umożliwia klientom łączenie wybranych technologii serwerów, sieci i wirtualizacji wedle własnego uznania, tworząc sprawdzoną infrastrukturę walidowaną przez EMC, opartą na wysoce elastycznej infrastrukturze przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych EMC. Dodatkowo klient współpracuje z wybranym partnerem, który zna indywidualne wymagania klienta i potrafi dostosować VSPEX do jego potrzeb. 

 

 • Firma EMC rozwija technologię wirtualnej pamięci masowej, oferując pierwsze w branży funkcje scalenia rozproszonej pamięci masowej, co pozwala wyeliminować ograniczenia fizycznej pamięci masowej. Zasoby informacji w przejrzysty sposób można łączyć w pule i udostępniać je na odległość, uzyskując bezprecedensową wydajność, kontrolę i bogaty wybór możliwości.
 • Przełomowe produkty EMC VPLEX Local i VPLEX Metro rozwiązują największe problemy związane z szybkim przenoszeniem na życzenie aplikacji i dużych ilości informacji pomiędzy centrami przetwarzania danych. Jest to najważniejsze rozwiązanie umożliwiające proste przejście do prywatnej infrastruktury typu Cloud.
 • Kolejne wersje produktów EMC VPLEX zostaną rozszerzone o funkcje kontynentalne i globalne, dzięki którym pule centrów przetwarzania danych będzie można tworzyć na bardzo duże odległości, zapewniając bezprecedensowy dostęp do modeli przetwarzania rozproszonego, współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi oraz prywatnej infrastruktury typu Cloud.
 • Firma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań infrastruktury informatycznej, zaprezentowała przełomową technologię, która zapewnia szybki rozwój wirtualnej pamięci masowej i dostęp do zupełnie nowych modeli przetwarzania danych. Wirtualna pamięć masowa jest kluczowym składnikiem prywatnej infrastruktury typu Cloud – to infrastruktura informatyczna obniżająca koszty, poprawiająca jakość usług i zapewniająca większą elastyczność. Nowa technologia EMC® VPLEX® stanowi rewolucję i udoskonalenie w podejściu do koncepcji mobilności danych i dostępu do nich, pomijając barierę odległości, którą trzeba pokonać, aby można byłoby je efektywnie eksploatować. Firmy będą w stanie przenosić tysiące wirtualnych maszyn i petabajty informacji na odległość wielu tysięcy kilometrów bez żadnych zakłóceń w pracy. Procesy wsadowe będzie można realizować w miejscach, gdzie koszty energii są niższe, a operacje informatyczne będzie można z łatwością chronić przed klęskami żywiołowymi. Rozwiązanie umożliwi również dynamiczne równoważenie obciążeń na całym świecie, w ciągu jednego dnia roboczego.
 • EMC VPLEX, w połączeniu z innymi technologiami EMC w zakresie wirtualnej pamięci masowej (np. FAST – Fully Automated Storage Tiering, czyli w pełni zautomatyzowana technologia tworzenia struktur wielowarstwowych), rewolucjonizuje technologię macierzy pamięci masowej w sposób analogiczny do technologii wirtualizacji serwerów, która zrewolucjonizowała obszar serwerów fizycznych, przekształcając je z maszyn dedykowanych do realizacji jednego konkretnego zadania w niezwykle wydajne, elastyczne i zagregowane zasoby, współużytkowane w wielu środowiskach operacyjnych i geograficznych. Scalenie zasobów przetwarzania danych i pamięci masowej umożliwia wirtualizację całych centrów przetwarzania danych i zarządzanie nimi jak jednym, zintegrowanym zasobem. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą przeanalizować swoje strategie zarządzania centrum przetwarzania danych, wykorzystywane lokalizacje, ich liczbę oraz rolę którą każda z lokalizacji odgrywa w środowisku informatycznym.

  Przełomowym elementem nowej technologii VPLEX, wirtualnej pamięci masowej, jest funkcja scalenia rozproszonych systemów pamięci masowej. Dzięki niej, w przejrzysty sposób można tworzyć pule zasobów wielu systemów pamięci masowej, zarówno lokalnie, jak i i zdalnie ć, tworząc środowisko współpracujące ze sobą. Scalona pamięć masowa jest nie tylko bardziej wydajna niż jej fizyczny poprzednik, ale też dzięki niej przedsiębiorstwa informatyczne mogą agregować różne centra przetwarzania danych i dostawców usług w jedno duże wirtualne środowisko przetwarzania danych.

  NOWA TECHNOLOGIA EMC VPLEX: PRZEŁOMOWA TECHNOLOGIA OPARTA NA 20-LETNIEJ POZYCJI LIDERA

  EMC VPLEX stanowi ważny krok w kierunku prywatnej infrastruktury typu Cloud i infrastruktury informatycznej dostępnej jako usługa. Technologia EMC VPLEX łączy w sobie funkcje tworzenia skalowalnych klastrów i zaawansowanego składowania danych z usługami analizy spójności rozproszonej pamięci podręcznej. Dzięki temu dane są dostępne i współużytkowane w ramach hostów i klastów w wielu centrach przetwarzania danych. Poza tym architektura technologii VPLEX uwzględnia wdrożone macierze, chroniąc inwestycje, istniejącą infrastrukturą pamięci masowej i funkcjonalnością oprogramowania. Jednocześnie zapewnia nowe korzyści, wynikające ze scalania i tworzenia pul zasobów na odległość. Podejście firmy EMC do spójności rozproszonej pamięci podręcznej to unikalna technologia rozwiązująca charakterystyczne problemy związane z opóźnieniami, zbyt niską przepustowością i brakiem spójności, które pojawiają się, gdy przedsiębiorstwa regularnie przenoszą i uzyskują dostęp w czasie rzeczywistym do dużych ilości informacji na znaczne odległości.

  Firma EMC, jako pierwsza wprowadziła na rynek pamięć podręczną i pokazała korzyści z nią związane – dzięki niej najczęściej wykorzystywane dane można było przechowywać w pamięci podręcznej zapewniając prawie natychmiastowy czas reakcji – było to możliwe w pierwszym systemie pamięci masowej Symmetrix®, zaprezentowanym 20 lat temu. Firma EMC jest właścicielem wielu patentów z tej dziedziny. Zdobyte doświadczenie, w połączeniu z majątkiem intelektualnym i wieloletnimi projektami badawczo-rozwojowymi, pozwoliło opracować jedno z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań w zakresie pamięci masowej – AccessAnywhere™. Rozwiązanie to zostanie wprowadzone do nowej rodziny produktów, a następnie do innych rozwiązań pamięci masowej firmy EMC.

  NOWE PRODUKTY EMC VPLEX LOCAL I VPLEX METRO: ZARZĄDZANIE MOBILNOŚCIĄ DANYCH I DOSTĘPEM DO NICH

  EMC VPLEX Local i VPLEX Metro to pierwsze dwa produkty wykorzystujące nową technologię. Rozwiązanie opiera się na serwerach i heterogenicznych macierzach pamięci masowej. Każda z nich wyposażona jest w mechanizm VPLEX zapewniający wysoką dostępność, oparty na dwóch osobnych modułach VPLEX Director, z których każdy wyposażony jest w wydajne, wielordzeniowe procesory Intel® Xeon®, 32-gigabajtowe pule inteligentnej pamięci podręcznej oraz połączenia Fibre Channel hosta i macierzy o przepustowości 8 Gb/s. Firma EMC gwarantuje zgodność operacyjną nowych systemów VPLEX z hostami, klastrami, systemami operacyjnymi, platformami wirtualizacji, sieciami pamięci masowej (SAN) czołowych producentów. Systemy VPLEX są również zgodne z systemami pamięci masowej firmy EMC i innych producentów.

  FUNKCJE PRODUKTU EMC VPLEX LOCAL:

  • Przejrzysta mobilność danych bez zakłócania pracy w ramach platform pamięci masowej EMC i innych firm, w jednej lokalizacji/centrum przetwarzania danych.
  • Uproszczenie przenoszenia powtarzalnych informacji i lepsze wykorzystanie pamięci masowej.
  • Pojedynczy klaster z maksymalnie 4 mechanizmami VPLEX (8 modułów Director), obsługa maksymalnie 8000 wolumenów zwirtualizowanej pamięci masowej.

  FUNKCJE PRODUKTU EMC VPLEX METRO:

  • Przejrzyste przenoszenie danych bez zakłócania pracy między platformami firmy EMC i innych producentów.
  • Możliwość połączenia dwóch osobnych klastrów VPLEX w centrum przetwarzania danych lub oddalonych nawet o 100 km od siebie, jak również możliwość scalenia części lub wszystkich wolumenów pamięci masowej w obu klastrach oraz wydajność prezentowania „rozszerzonych” wolumenów w obu lokalizacjach tak, jakby były lokalnymi, współużytkowanymi wolumenami.
  • Możliwość synchronicznego przenoszenia oraz synchronizowania operacji wejścia/wyjścia między dwiema lokalizacjami oddalonymi od siebie nawet o 100 km (maksymalny czas opóźnienia w obie strony 5 ms).
  • Dla dowolnego wolumenu danych można skonfigurować jednoczesny dostęp do aplikacji w dwóch lokalizacjach, dzięki czemu można przenosić, współużytkować i równoważyć zasoby infrastruktury.
  • Sprawdzona w praktyce architektura referencyjna EMC wykorzystuje technologię VMware Vmotion™, umożliwiającą przeprowadzenie migracji danych na dużą odległość w czasie rzeczywistym. Dzięki temu w przejrzysty sposób można przenosić i relokować aktywne maszyny wirtualne między klastrami VMware vSphere™ dla aplikacji Microsoft, SAP i Oracle na dystansie synchronicznym.
  • Obsługa oprogramowania Microsoft Windows Server 2008 R2 Hyper-V i Live Migration umożliwia przejrzyste przenoszenie i relokowanie aktywnych maszyn wirtualnych, po pozwala zwiększyć dynamikę operacji informatycznych.
  • Obsługa oprogramowania Oracle VM 2.2 z Oracle Enterprise Linux, Red Hat Linux i Windows oraz EMC PowerPath z możliwością przenoszenia obciążeń między serwerami, lokalnie przy użyciu rozwiązania Live Migration i między lokalizacjami, za pomocą produktu VPLEX Metro.
  • Dwa klastry, każdy z maksymalnie 4 mechanizmami VPLEX, obsługa maksymalnie 16 000 zwirtualizowanych wolumenów danych.

  FUNKCJE DOSTĘPNE W PRZYSZŁOŚCI: VPLEX GEO I VPLEX GLOBAL

  W przyszłości firma EMC planuje wprowadzić na rynek produkt VPLEX Geo, umożliwiający asynchroniczne łączenie klastrów VPLEX w celu zaspokojenia takich potrzeb, jak migracja/konsolidacja centrum przetwarzania danych oraz relokowanie aplikacji między kontynentami. W przyszłości planowane jest również wprowadzenie na rynek produktu VPLEX Global, zapewniającego jednoczesny dostęp do danych w środowisku rozproszonym i relokację obciążeń w ramach wielu lokalizacji globalnych. Wspomniane produkty, które zostaną wprowadzone na rynek na początku 2011 roku, oferują całkowicie nowe modele przetwarzania danych i modele centrów przetwarzania danych, stanowiąc jednocześnie podstawę w pełni funkcjonalnej prywatnej infrastruktury typu Cloud.

  USŁUGI I ROZWIĄZANIA VPLEX

  Technologia VPLEX została zaprojektowana z myślą o instalacji przez klienta. Firma EMC oferuje również szeroki wybór usług projektowych, analitycznych i wdrożeniowych. Ponadto firma EMC nawiązała strategiczną współpracę z wieloma producentami rozwiązań sieciowych i wirtualizacyjnych, jak również producentami aplikacji. Dzięki temu może zaoferować sprawdzone w praktyce, zintegrowane rozwiązania EMC, zaspokajające wszystkie branżowe, biznesowe i techniczne potrzeby klientów. Wszystkie rozwiązania poddawane są rygorystycznym testom i uzupełnione o dokumentację w zakresie architektury referencyjnej i sprawdzonych procedur, opracowanych pod kątem niższego całkowitego kosztu posiadania i uzyskania przewidywalnych i pewnych rezultatów.