Flowmon

Flowmon Networks

Firma Flowmon Networks została założona w 2007 roku w Brnie. Kierując się pasją do technologii, stała się liderem w zakresie monitorowania sieci, zapewniając wydajny, skalowalny i łatwy w użyciu produkt, wspierający zapewnienie bezpieczeństwa przedsiębiorstw na całym świecie.

Największe firmy na świecie, dostawcy usług internetowych, podmioty rządowe a nawet małe i średnie firmy polegają na rozwiązaniach od Flowmon. Nagradzani przez Gartnera, są jedną z najszybciej rozwijających firm w branży.

Flowmon Networks daje przedsiębiorstwom i organizacjom możliwość bezpiecznego zarządzania sieciami komputerowymi. Dzięki wysokiej wydajności technologii monitorowania sieci oraz analizie behawioralnej, specjaliści na całym świecie korzystają z absolutnej widoczności ruchu sieciowego. Flowmon zapewnia swoim użytkownikom zdecydowane poprawienie wydajności sieci i aplikacji, a także umożliwia radzenie sobie ze współczesnymi zagrożeniami cybernetycznymi. 

Flowmon oferuje swoje rozwiązania w dwóch obszarach IT:

  • monitorowanie i diagnostyka - wykorzystujące technologię monitorowania przepływów IP oraz monitorowania aplikacji
  • bezpieczeństwo - realizując zadania Network Behaviour Analysis, pozwala na realizowanie zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa takich jak wykrywanie anomalii, moduł Anomaly Detection System, Flowmon Threat Inteligence, Traffic Recorder, Application Performance Monitoring, DDoS Defender.