Szyfrowanie danych, szyfrowany dysk zewnętrzny

Chroń firmowe dane - dysk szyfrowany

Na komputerach i dyskach firmowych przechowujemy dane, których potencjalna utrata mogłaby wyrządzić wiele szkód - tych finansowych, ale również wizerunkowych. Stąd pojawiająca się konieczność zadbania o bezpieczeństwo informacji oraz zagwarantowania swojej firmie dysków szyfrowanych, które stają się najskuteczniejsza formą zabezpieczenia przed atakiem bezpośrednim. 

Pełne szyfrowanie dysków daje możliwość zabezpieczenia nie tylko plików na poszczególnych partycjach, niewidocznych plików tymczasowych, ale również ukrycie wszystkich metadanych - nazwy plików, strukturę katalogów a także rozmiary plików, czasy modyfikacji i dostępu. 

Pełne szyfrowanie warto łączyć z szyfrowaniem plików, a to dlatego, że w razie przejęcia włączonego komputera cyberprzestępca nie będzie miał możliwości przejęcia kluczy kryptograficznych z RAM.

Jakie korzyści przynosi dysk szyfrowany

  • Wszystkie informacje znajdujące się na dysku, łącznie z plikami tymczasowymi oraz przestrzenią wymiany są zaszyfrowane. To bardzo istotne, ponieważ potencjalnie poufne dane mogą znajdować się właśnie w tych obszarach dysku. 
  • W razie pełnego szyfrowania dysku decyzja o tym, które pliki powinny zostać zaszyfrowane, nie spoczywa już na użytkowniku - proces jest w pełni zautomatyzowany. Jest to ważne szczególnie ze względu na możliwość przeoczenia przez użytkownika pliku, który zawiera dane wrażliwe. 

Informacje poufne - szyfrowanie danych na pendrive

Pendrive podłączany do komputera za pomocą portu USB to niezwykle prosty i szybki sposób na przenoszenie danych - dokumentów, plików, zdjeć - z miejsca pracy do domu czy też odwrotnie. Nierzadko jednak ten mały nośnik gubi się lub staje celem kradzieży. Co wtedy dzieje się z firmowymi danymi? Jeśli nie stosujemy szyfrowania danych na pendrivie - mogą dostać się w niepowołane ręce. 

Dostęp do zaszyfrowanych danych. Dostęp do szyfrowanych pamięci przenośnych mogą uzyskać jedynie osoby, posiadające zainstalowany program szyfrujący z odpowiednimi kluczami dostępu lub poprzez podanie hasła. 

Wybierz oprogramowanie, które da możliwość szyfrowania danych na pendrive i miej pewność, że tylko Ty posiadasz dostęp do zapisanych na nim ważnych informacji. 

Szyfrowany dysk zewnętrzny

Szyfrowanie dysków zewnętrznych jest tak samo ważne jak zabezpieczanie danych na wszystkich innych urządzeniach przenośnych. Warto więc wybrać kompleksowe rozwiązanie służące do łatwego i pełnego szyfrowania - dysków, wszelkich danych oraz poczty elektronicznej. 

Programy do szyfrowania danych na dyskach pozwalają na zabezpieczenie plików przed dostępem i przejęciem przez osoby nieupoważnione. Programy szyfrujące zapewniają swoim użytkownikom możliwość ustawienia hasła - z wykorzystaniem silnego algorytmu szyfrującego. Przed otwarciem plików użytkownik proszony jest o podanie hasła. Potencjalne złamanie algorytmu szyfrującego nie należy do łatwych, co oznacza, że wygenerowane klucze skutecznie chronią zapisane dane. 

Szukasz odpowiedniego rozwiązania szyfrującego dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

 

Szyfrowanie danych

Trend Micro Smart Protection Complete

Bezpieczeństwo zróżnicowanych środowisk i ochrona unikalnych konfiguracji sieci.

ESET DESlock

Zaawansowanego, proste w użyciu oprogramowanie szyfrujące dla małych i dużych przedsiębiorstw.