WatchGuard Access Point

WatchGuard Access Point - foto 1

 

 

 

 

 

Popularność łączności bezprzewodowej (Wi-Fi) cały czas rośnie, radiowy dostęp do internetu staje się wszechobecny w firmach, sklepach, uczelniach, miejscach publicznych i wszędzie tam gdzie występują większe skupiska ludzkie.

Organizacje oferują gościom bezprzewodowy dostęp do Internetu, dzięki czemu klienci mogą być w trybie online za pośrednictwem telefonów komórkowych, laptopów i tabletów. Korzystanie z łączności bezprzewodowej cały czas rośnie, co w połączeniu z brakiem zabezpieczeń staje się świetnym celem ataków. Mówimy tu o przypadkowych atakach i specjalnie ukierunkowanych próbach dostania się niepowołanych osób do cudzych zasobów. AP firmy WatchGuard są odpowiedzią na potrzeby generowane w oparciu o powyższe zagrożenia.

AP100, AP200, AP300

Access Point WatchGuard budowa

watchGuard access pointaccess point - rozwiazanie od watchGuard

Specyfikacja techniczna:

Access Points WatchGuard specyfikacja techniczna   Access Points WatchGuard specyfikacja techniczna


AP120, AP320 do zarządzania w chmurze

WatchGuard AP 320

WatchGuard wprowadził na rynek platformę do zarządzania Wi-Fi wraz z nową gamą wydajnych punktów dostępowych do zarządzania w chmurze. WatchGuard Wi-Fi Cloud maksymalnie upraszcza najbardziej złożone aspekty zarządzania Wi-Fi, co sprawa, że utworzenie bezpiecznej sieci Wi-Fi jest możliwe w firmach bez względu na wielkość czy rodzaj branży.

WatchGuard Wi-Fi Cloud umożliwia korzystanie z własnej sieci bezprzewodowej za pośrednictwem punktów dostępowych typu: AP120 i AP320. Administratorzy mogą chronić ruch sieciowy za pomocą jednego urządzenia w zakresie: filtrowania stron www, blokowania spamu, kontroli aplikacji, blokowania APT, zapobiegania utracie danych.

ochrona wifi cloud z utm od watchGuard

Funkcje i możliwości:

  • łatwe skalowanie od pojedynczego AP po nieograniczoną liczbę punktów dostępowych - w wielu lokalizacjach;
  • zarządzanie sieciami bezprzewodowymi z dowolnego urządzenia mobilnego;
  • protokół WIPS monitorujący ruch w sieci bezprzewodowej, co pozwala zidentyfikować np. nieuprawnione punkty dostępowe (Rouge APs). Za pomocą technologii WIPS możliwe jest wskazanie dokładnej lokalizacji nieuprawnionego AP i automatyczne odcięcie go od sieci, WIPS ma również nieocenione znaczenie jako narzedzie analityczne do badań konsumenckich i marketingowych
  • polityka BYOD (Bring Your Own Device) – automatycznie rozpoznaje podłączony do sieci sprzęt i blokuje nieodpowiednie połączenia
  • Accurate Location Tracking – precyzuje lokalizację podłączonych urządzeń bezprzewodowych lub źródła zakłóceń, tym samym umożliwiając administratorom podjęcie natychmiastowych działań.
  • elastyczność wdrożenia – rozwiązanie może być zainstalowane jako nakładka do już istniejącej infrastruktury WLAN lub jako autonomiczny system dla istniejących już sieci radiowych, powstałych na bazie punktów dostępowych innych producentów.

 

Specyfikacja techniczna:

specyfikacja WG AP120, 320

 


 

wthGuard dolaczyl do akcji przyjazne wifi


WatchGuard dołączył do akcji „Przyjazne Wi-Fi” Więcej ...


 WatchGuard, Wifi, Access Point

Przeczytaj poradnik: Wi-Fi jest wszędzie


Załączniki: