WatchGuard Access Point

baner watchguard access point

Dostęp do sieci Wi-Fi nie jest już niczym niezwykłym, a popularność tego typu połączeń wciąż rośnie, stając się standardem w sklepach, galeriach handlowych, miejscach pracy, na uczelniach wyższych, miejscach publicznych i we wszystkich miejscach, gdzie standardowo gromadzą się ludzie.

Zwyczajne i oczekiwane staje się, żeby równego rodzaju organizacje oferowały swoim gościom, na czas przebywania u nich, bezprzewodowy (a przy tym bezpieczny!) dostęp do internetu. Klienci, pacjenci, użytkownicy, po prostu - ludzie - chcą być dzisiaj w trybie online i nie wiąże się to już tylko z obowiązkami zawodowymi. Bycie online to samowystarczalność, stała, niezakłócona komunikacja i poczucie bezpieczeństwa. Tego już się nie cofnie — chcemy mieć dostęp do sieci czy to przy użyciu telefonu komórkowego, laptopa czy tabletu.

Podczas gdy popularność łączności bezprzewodowej stale rośnie — jeśli ta sieć jest niezabezpieczona-rośnie również zagrożenie dla ludzi, którzy z niej korzystają. Wi-Fi może być świetnym celem ataków, zarówno tych przypadkowych, jak i przemyślanych, ukierunkowanych próbach przedostania się do nie swoich zasobów — przez cyberprzestępcze jednostki. Access pointy marki WatchGuard odpowiadają na wymienione wyżej potrzeby i mnożące się w związku z nimi zagrożenia.

Przeczytaj o AP marki WG na blogu Net Complex: ikona blog net complexgrafika sprawdź referencje klientów watchguard


 

Funkcje i możliwości rozwiązań:

Łatwość zarządzania

Dzięki jednolitym narzędziom administracyjnym administratorzy mogą z łatwością zarządzać swoimi urządzeniami AP i przenosić urządzenia za pomocą pojedynczej konsoli;

Silna ochrona

Funkcje takie jak filtrowanie MAC, raportowanie klientów, technologia Captive Portal, uwierzytelnianie 802.1X oraz skanowanie i raportowanie zgodne ze standardem PCI zapewniają silną ochronę sieci WLAN

Świetny zasięg, estetyczny wygląd

Potężne radio i niestandardowe anteny wewnętrzne zapewniają szeroki, niezawodny zasięg sieci WLAN. Eleganckie projekty obudów tworzą subtelne projekty wdrożeniowe odpowiednie dla każdej przestrzeni - godne zaprezentowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku

Sprzęt najlepszy w swojej klasie

Najszybsze punkty dostępowe WatchGuard są zbudowane przy użyciu najnowszej technologii 802.11ac, zdolnej do transmisji z prędkością gigabitową. Inne modele wykorzystują technologię 802.11n do pracy w paśmie częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz

Niższy całkowity koszt posiadania

Zintegrowana technologia bezprzewodowych kontrolerów pozwala uzyskać duże oszczędności, bez dodatkowych kosztów za sprzęt, opłat za "AP" i bez opłat licencyjnych za oprogramowanie.

MODELE ACCESS Point Watch Guard

grafika autoryzowany sklep watchguard

urządzenie authpoint firmy watchguard

AP 130

Doskonałe zabezpieczenie Wi-Fi dostępne w przystępnych, małych urządzeniach. Ten punkt dostępowy stworzony z myślą o zagęszczanych środowiskach zabezpiecza Twoją firmę dzięki najnowszej technologii co zwiększa komfort korzystania z Wi-Fi.

Specyfikacja techniczna
urządzenie access point ap225 watchguard

AP 225W

Twój budynek jest pełen wymagających użytkowników sieci Wi-Fi? AP225 sprawdzi sie nawet przy bardzo dużej ilości użytkowników. Zarządzanie punktem dostępowym AP225W w chmurze Wi-Fi daje dostęp do pełnego zestawu funkcji Wi-Fi, narzędzi do rozwiązywania problemów i diagnostyki sieci.

Specyfikacja techniczna
urządzenie authpoint watchguard ap330

AP 330

Technologia Wave 2 to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców myślących o długofalowej wydajności. WatchGuard AP325 wyposażony został w 2x2 MU-MINO, dzięki czemu pracownicy mogą efektywniej korzystać z sieci Wi-Fi.

Specyfikacja techniczna
urządzenie authpoint firmy watchguard ap327

AP 327

Wytrzymała obudowa o stopniu ochrony IP67 jest przeznaczona do najtrudniejszych warunków i pozwala uzyskać dostęp do zaufanego środowiska sieci bezprzewodowej na zewnątrz. Access Point posiada cztery złącza anten typu N, co pozwala równomiernie pokryć sygnałem każdą przestrzeń.

Specyfikacja techniczna
urządzenie authpoint firmy watchguard ap430cr

AP 430CR

Dzięki chipsetowi 4x4 MU-MIMO Wave 2 oferuje niesamowitą szybkość transmisji bezprzewodowej i obsługuje najbardziej zagęszczone środowiska. Dedykowany trzeci nadajnik oferuje całodobową ochronę WIPS i optymalizację łączności.

Specyfikacja techniczna
icona prędkości

Wyniki klasy korporacyjnej, ułamek kosztów

Punkt dostępowy AP125 zapewnia bezpieczeństwo i wydajność klasy korporacyjnej w bardzo przystępnej cenie. Podwójne, równoległe radiotelefony pracujące w paśmie 5 GHz i 2,4 GHz obsługują transmisję danych z prędkością odpowiednio do 867 Mb/s i 300 Mb/s. Obsługa montażu poziomego (sufit T-grid) w zestawie bez dodatkowych kosztów.

Ochrona przed atakami na sieć Wi-Fi

Każdy punkt dostępowy WatchGuard może pracować zarówno jako punkt dostępowy, jak i dedykowany czujnik bezpieczeństwa Wireless Intrusion Prevention System (WIPS). Chroni w tes sposób punkty dostępowe innych producentów. Teraz możesz stworzyć środowisko Trusted Wireless bez konieczności wymiany istniejącej infrastruktury.Pobierz raport Miercom

miercom certified secure
ikona rakiety

Multi-User MIMO

Twojej sieci Wi-Fi nie grozi spowolnienie. A to dzięki technologii MU-MIMO, która pozwala AP obsługiwać wiele urządzeń klienckich jednocześnie. Zmniejsza to czas, w którym każde urządzenie musi czekać na transmisję z punktu dostępowego i przyspiesza sieć. Biorąc pod uwagę, że typowy mały i średni biznes (SMB) posiada co najmniej 50+ urządzeń, w tym smartfony, tablety i laptopy, ważne jest, aby móc wykorzystać częstotliwość Wi-Fi tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Elastyczne opcje zarządzania

Wychodząc naprzeciw potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw rozproszonych, WatchGuard oferuje dwa scenariusze zarządzania. Możesz zarządzać dowolnym z naszych punktów dostępowych za pomocą Firebox dzięki bezprzewodowemu kontrolerowi Gateway lub za pomocą WatchGuard Wi-Fi Cloud. Dzięki Wi-Fi Cloud otrzymujesz do dyspozycji rozszerzony zestaw funkcji, takich jak silne zabezpieczenia WIPS, portale społecznościowe oraz analizy lokalizacyjne zapewniające optymalny wgląd w działalność firmy. Aby w pełni wykorzystać marketingowy i zabezpieczający potencjał rozwiązania dla punktów dostępowych zarządzanych w chmurze, zaufaj sieci chronionej przez Firebox UTM z punktami dostępowymi zarządzanymi przez WatchGuard Wi-Fi Cloud.

grafika urządzenia oraz wirtualnej chmury
ikona wifi

Wypróbuj zanim kupisz. Demo Wi-Fi Cloud.

Już dziś weź Wi-Fi Cloud na bezpłatną jazdę próbną. Zobacz, jak łatwo jest skonfigurować i zarządzać systemem Wireless Intrusion Prevention System (WIPS), rozwiązywać problemy, analizować działania użytkowników Wi-Fi, tworzyć oszałamiające strony powitalne, oraz kampanie marketingowe i wiele, wiele więcej!


Przetestuj!    

Wsparcie eksperta 24/7 

Wiemy jak ważne jest wsparcie, gdy próbujesz zarządzać siecią Wi-Fi i zabezpieczyć ją przy ograniczonych zasobach. Czasami potrzebujesz dodatkowej wiedzy i pomocy w szybko zmieniającym się świecie technologii, w którym mobilność staje się coraz ważniejsza, a przestoje mogą oznaczać katastrofę.
Automatycznie przy zakupie dowolnego punktu dostępu i pakietu zarządzania w pakiecie dostają Państwo wsparcie 24/7 z docelowym 4-godzinnym czasem reakcji w przypadku poważnych problemów, zaawansowaną wymianą RMA i aktualizacjami oprogramowania. Można skorzystać z pomocy ponad 20 certyfikowanych specjalistów ds. Sieci bezprzewodowych (CWNP).

ikona czasu
ikona wifi

Najnowsza i najlepsza technologia bezprzewodowa

Punkty dostępowe Wi-Fi 6 firmy WatchGuard zawierają kompletny i potężny zestaw funkcji bezprzewodowych, który zapewnia bezdotykowe wdrożenie. Wykorzystując bezpieczne szyfrowanie WPA3 w AP130, AP330 oraz AP430CR jest idealny do środowisk o średniej gęstości, wymagających niezawodnej wydajności i dedykowanych zabezpieczeń. Wysokowydajne Wi-Fi jest włączana dzięki dedykowanemu skanowaniu radiowemu, scentralizowanemu zarządzaniu, inteligentnym raportom i głębokiemu wglądowi w ekosystemy bezprzewodowe, aby skupić się na tym, co ważne.

Kompleksowe funkcje zarządzania

Zapewnij kompleksowy widok kluczowych raportów, takich jak siła sygnału, zużycie przepustowości i dystrybucja. Portale przechwytujące zapewniają doskonałe wrażenia użytkowników końcowych, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo. Zarządzaj wielowarstwowymi i wielodostępnymi ekosystemami, zmniejszając złożoność zarządzania wieloma usługami. Efektywnie wdrażaj, konfigurować i raportować łączność Wi-Fi dla każdego użytkownika z głęboką międzyplatformową integracją z portfolio produktów WatchGuard.

ikona watchguard wifi
strzałki

Elastyczne zarządzanie Wi-Fi w WatchGuard Cloud

Standardowa licencja na Wi-Fi w WatchGuard Cloud oferuje podstawowe funkcje zarządzania chmurą, które obejmują całodobowe raportowanie, kompleksowe wsparcie 24/7, diagnostykę, zarządzanie zapasami i nie tylko. Licencje WatchGuard Unified Security Platform Management™ dla Wi-Fi w WatchGuard Cloud oferuje wszystko, co jest zawarte w licencji standardowej plus 30 dni raportowania, konfigurację VPN, zaawansowaną integrację PSA i wiele więcej.

Dodaj Wi-Fi 6 do każdej przestrzeni

Wi-Fi jest niezbędne do pozostawania w kontakcie, pracy, zabawy i zarządzania urządzeniami IoT. Punkty dostępowe Wi-Fi 6 firmy WatchGuard zapewniają wyjątkową wydajność i łatwy sposób na korzystanie z zabezpieczeń w wielu zastosowaniach, takich jak praca zdalna, handel detaliczny i rozległe kampusy. Idealne rozwiązanie Wi-Fi 6 do obsługi sieci, takie jak biura, restauracje, handel detaliczny lub pracownicy zdalni.

icona use case


Załączniki: