WatchGuard Access Point

WatchGuard Access Point - foto 1

 http://netcomplex.pl/uploaded/logotypy/raport-WG-firebox.pdf

 

 

Dostęp do sieci Wi-Fi nie jest już niczym niezwykłym, a popularność tego typu połączeń wciąż rośnie, stając się standardem w sklepach, galeriach handlowych, miejscach pracy, na uczelniach wyższych, miejscach publicznych i we wszystkich miejscach, gdzie standardowo gromadzą się ludzie.

Zwyczajne i oczekiwane staje się, żeby równego rodzaju organizacje oferowały swoim gościom, na czas przebywania u nich, bezprzewodowy (a przy tym bezpieczny!) dostęp do internetu. Klienci, pacjenci, użytkownicy, po prostu - ludzie - chcą być dzisiaj w trybie online i nie wiąże się to już tylko z obowiązkami zawodowymi. Bycie online to samowystarczalność, stała, niezakłócona komunikacja i poczucie bezpieczeństwa. Tego już się nie cofnie — chcemy mieć dostęp do sieci czy to przy użyciu telefonu komórkowego, laptopa czy tabletu.

Podczas gdy popularność łączności bezprzewodowej stale rośnie — jeśli ta sieć jest niezabezpieczona-rośnie również zagrożenie dla ludzi, którzy z niej korzystają. Wi-Fi może być świetnym celem ataków, zarówno tych przypadkowych, jak i przemyślanych, ukierunkowanych próbach przedostania się do nie swoich zasobów — przez cyberprzestępcze jednostki. Access pointy marki WatchGuard odpowiadają na wymienione wyżej potrzeby i mnożące się w związku z nimi zagrożenia.

a

Przeczytaj o AP marki WG na blogu Net Complex: 


 

Funkcje i możliwości rozwiązań:

Łatwość zarządzania

Dzięki jednolitym narzędziom administracyjnym administratorzy mogą z łatwością zarządzać swoimi urządzeniami AP i przenosić urządzenia za pomocą pojedynczej konsoli;

Silna ochrona

Funkcje takie jak filtrowanie MAC, raportowanie klientów, technologia Captive Portal, uwierzytelnianie 802.1X oraz skanowanie i raportowanie zgodne ze standardem PCI zapewniają silną ochronę sieci WLAN

Świetny zasięg, estetyczny wygląd

Potężne radio i niestandardowe anteny wewnętrzne zapewniają szeroki, niezawodny zasięg sieci WLAN. Eleganckie projekty obudów tworzą subtelne projekty wdrożeniowe odpowiednie dla każdej przestrzeni - godne zaprezentowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku

Sprzęt najlepszy w swojej klasie

Najszybsze punkty dostępowe WatchGuard są zbudowane przy użyciu najnowszej technologii 802.11ac, zdolnej do transmisji z prędkością gigabitową. Inne modele wykorzystują technologię 802.11n do pracy w paśmie częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz

Niższy całkowity koszt posiadania

Zintegrowana technologia bezprzewodowych kontrolerów pozwala uzyskać duże oszczędności, bez dodatkowych kosztów za sprzęt, opłat za "AP" i bez opłat licencyjnych za oprogramowanie.

MODELE ACCESS POint Watch Guard

AP 125

Doskonałe zabezpieczenie Wi-Fi dostępne w przystępnych, małych urządzeniach. Ten punkt dostępowy stworzony z myślą o zagęsczonych środowiskach zabezpiecza Twoją firmę dzięki najnowszej technologii 802.11ac Wave 2. Do tego jest wyposażony w 2x2 Multi-User MIMO (MU-MIMO), co zwiększa komfort korzystania z Wi-Fi.

Specyfikacja techniczna

AP 225

Budynek pełen wymagających użytkowników Wi-Fi? AP225 sprawdzi sie nawet przy bardzo dużej ilości użytkowników. Zarządzanie punktem dostępowym AP225W w chmurze Wi-Fi daje dostęp do pełnego zestawu funkcji Wi-Fi, narzędzi do rozwiązywania problemów idiagnostyki sieci.

Specyfikacja techniczna

AP 325

Technologia Wave 2 to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców myślących o długofalowej wydajności. WatchGuard AP325 wyposażony został w 2x2 MU-MINO, dzięki czemu pracownicy mogą efektywniej korzystać z sieci Wi-Fi.

Specyfikacja techniczna

AP 327

Wytrzymała obudowa o stopniu ochrony IP67 jest przeznaczona do pracy w najtrudniejszych warunkach i pozwala uzyskać dostęp do Twojego zaufanego środowiska sieci bezprzewodowej na zewnątrz. Access Point wyposażony jest w cztery złącza anteny zewnętrznej typu N, co pozwala równomiernie pokryć sygnałem każdą przestrzeń.

Specyfikacja techniczna

AP 420

Dzięki chipsetowi 4x4 MU-MIMO Wave 2 oferuje niesamowitą szybkość transmisji bezprzewodowej i obsługuje najbardziej zagęszczone środowiska. Dedykowany trzeci nadajnik oferuje całodobową ochronę WIPS i optymalizację łączności.

Specyfikacja techniczna

Wyniki klasy korporacyjnej, ułamek kosztów

Punkt dostępowy AP125 zapewnia bezpieczeństwo i wydajność klasy korporacyjnej w bardzo przystępnej cenie. Podwójne, równoległe radiotelefony pracujące w paśmie 5 GHz i 2,4 GHz obsługują transmisję danych z prędkością odpowiednio do 867 Mb/s i 300 Mb/s. Obsługa montażu poziomego (sufit T-grid) w zestawie bez dodatkowych kosztów.

Ochrona przed atakami na sieć Wi-Fi

Każdy punkt dostępowy WatchGuard może pracować zarówno jako punkt dostępowy, jak i dedykowany czujnik bezpieczeństwa Wireless Intrusion Prevention System (WIPS). Chroni w tes sposób punkty dostępowe innych producentów. Teraz możesz stworzyć środowisko Trusted Wireless bez konieczności wymiany istniejącej infrastruktury.Pobierz raport Miercom

Multi-User MIMO

Twojej sieci Wi-Fi nie grozi spowolnienie. A to dzięki technologii MU-MIMO, która pozwala AP obsługiwać wiele urządzeń klienckich jednocześnie. Zmniejsza to czas, w którym każde urządzenie musi czekać na transmisję z punktu dostępowego i przyspiesza sieć. Biorąc pod uwagę, że typowy mały i średni biznes (SMB) posiada co najmniej 50+ urządzeń, w tym smartfony, tablety i laptopy, ważne jest, aby móc wykorzystać częstotliwość Wi-Fi tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Elastyczne opcje zarządzania

Wychodząc naprzeciw potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw rozproszonych, WatchGuard oferuje dwa scenariusze zarządzania. Możesz zarządzać dowolnym z naszych punktów dostępowych za pomocą Firebox dzięki bezprzewodowemu kontrolerowi Gateway lub za pomocą WatchGuard Wi-Fi Cloud. Dzięki Wi-Fi Cloud otrzymujesz do dyspozycji rozszerzony zestaw funkcji, takich jak silne zabezpieczenia WIPS, portale społecznościowe oraz analizy lokalizacyjne zapewniające optymalny wgląd w działalność firmy. Aby w pełni wykorzystać marketingowy i zabezpieczający potencjał rozwiązania dla punktów dostępowych zarządzanych w chmurze, zaufaj sieci chronionej przez Firebox UTM z punktami dostępowymi zarządzanymi przez WatchGuard Wi-Fi Cloud.

   


Załączniki: