Ochrona dostępu do sieci – podwójna autoryzacja, szyfrowanie VPN

Zdalny dostęp do sieci

Coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia swoim pracownikom zdalne wykonywanie obowiązków lub też decyduje się na zatrudnienie pracowników mobilnych. Do efektywnej pracy i realizacji wyznaczonych celów pracownicy wykonujący swoją pracę na odległość potrzebują dostępu do danych znajdujących się na serwerach firmy, w systemach CRM czy też ERP. Aby zapewnić bezpieczeństwo dostępu do danych przedsiębiorstwo powinno rozwinąć swoją infrastrukturę IT o rozwiązania VPN. Użytkownicy dzięki zdalnemu dostępowi do sieci mogą łączyć się przy pomocy bezpiecznego tunelu. Dane przepływające przez tunel są szyfrowane, natomiast użytkownicy korzystający z połączenia są uwierzytelniani za pomocą serwera autoryzującego z wykorzystaniem hasła lub - co ważniejsze - tokena generującego jednorazowe kody dostępu. Tego typu rozwiązania zapewniają najwyższy z możliwych poziom bezpieczeństwa.

Jak działa zdalny dostęp do sieci? W momencie, gdy pracownik wykonujący swoją pracę zdalnie musi połączyć się z siecią firmową, przyłącza się za pomocą koncentratora VPN umieszczonego na styku sieci - publicznej oraz firmowej. Jeżeli autentyfikacja i autoryzacja przebiegły pomyślnie, utworzony zostaje tunel między koncentratorem VPN, a użytkownikiem nawiązującym połączenie. Skutkiem tego jest otrzymanie bezpiecznego dostępu do wewnętrznej sieci firmowej. 

Nie martw się o bezpieczeństwo połączenia - podwójna autoryzacja

Czy Twoje dane są bezpieczne, gdy pracownicy korzystają ze zdalnego dostępu do sieci? Często robią to za pomocą publicznego łącza wifi. Jedyną barierą pomiędzy pracownikiem a intruzem jest hasło, jednak użytkownicy nie zawsze dbają o to, aby było odpowiednio długie i trudne do złamania. Bezpieczne oprogramowania umożliwiające zdalny dostęp do sieci, zamiast haseł statycznych, wykorzystują hasła jednorazowe, które staja się nieaktualne zaraz po użyciu. 

Podwójna autoryzacja to kombinacja czegoś, co znasz - czyli Twojego hasła z czymś, co masz przy sobie - np. telefonem, generującym dodatkowe hasło jednorazowe. Tego typu hasło jest niemożliwe do przewidzenia oraz nie może być wykorzystane ponownie. Rozwiązania tego typu są łatwe w instalacji, wdrożeniu i zarządzaniu. Aby wygenerować jednorazowe hasło, zazwyczaj nie potrzebujesz połączenia z internetem. Przejście przez podwójną autoryzację zapewnia połączeniu odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Zapewnij swoim zdalnym pracownikom bezpieczne połączenie z internetem i nie martw się o zagrożenia płynące z sieci. Skontaktuj się z naszymi handlowcami, którzy zatroszczą się o optymalne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa. 

Zdalny dostęp do sieci/ autoryzacja

WatchGuard IPSec VPN Client

Narzędzie do autoryzacji dostępu VPN

WatchGuard AuthPoint

Autoryzacja dostepu do firmowych zasobów dzięki komunikatom Push

Barracuda SSL VPN i zdalny dostęp

Bezpieczny dostęp do sieci dla podróżujących służbowo i mobilnie.

ESET Secure Authentication

Zabezpieczenie zdalnego dostępu do sieci oraz danych firmowych.