ikonka mailbiuro@netcomplex.pl
ikonka callzadzwoń: 33 816 04 11

Ochrona zdalnego dostępu do sieci

Zdalny dostęp do sieci

Coraz więcej przedsiębiorstw umożliwia swoim pracownikom zdalne wykonywanie obowiązków lub też decyduje się na zatrudnienie pracowników mobilnych. Do efektywnej pracy i realizacji wyznaczonych celów pracownicy wykonujący swoją pracę na odległość potrzebują dostępu do danych znajdujących się na serwerach firmy, w systemach CRM czy też ERP. Aby zapewnić bezpieczeństwo dostępu do danych przedsiębiorstwo powinno rozwinąć swoją infrastrukturę IT o rozwiązania VPN. Użytkownicy dzięki zdalnemu dostępowi do sieci mogą łączyć się przy pomocy bezpiecznego tunelu. Dane przepływające przez tunel są szyfrowane, natomiast użytkownicy korzystający z połączenia są uwierzytelniani za pomocą serwera autoryzującego z wykorzystaniem hasła lub - co ważniejsze - tokena generującego jednorazowe kody dostępu. Tego typu rozwiązania zapewniają najwyższy z możliwych poziom bezpieczeństwa.

Jak działa zdalny dostęp do sieci? W momencie, gdy pracownik wykonujący swoją pracę zdalnie musi połączyć się z siecią firmową, przyłącza się za pomocą koncentratora VPN umieszczonego na styku sieci - publicznej oraz firmowej. Jeżeli autentyfikacja i autoryzacja przebiegły pomyślnie, utworzony zostaje tunel między koncentratorem VPN, a użytkownikiem nawiązującym połączenie. Skutkiem tego jest otrzymanie bezpiecznego dostępu do wewnętrznej sieci firmowej. 

Nie martw się o bezpieczeństwo połączenia - podwójna autoryzacja

Czy Twoje dane są bezpieczne, gdy pracownicy korzystają ze zdalnego dostępu do sieci? Często robią to za pomocą publicznego łącza wifi. Jedyną barierą pomiędzy pracownikiem a intruzem jest hasło, jednak użytkownicy nie zawsze dbają o to, aby było odpowiednio długie i trudne do złamania. Bezpieczne oprogramowania umożliwiające zdalny dostęp do sieci, zamiast haseł statycznych, wykorzystują hasła jednorazowe, które staja się nieaktualne zaraz po użyciu. 

Podwójna autoryzacja to kombinacja czegoś, co znasz - czyli Twojego hasła z czymś, co masz przy sobie - np. telefonem, generującym dodatkowe hasło jednorazowe. Tego typu hasło jest niemożliwe do przewidzenia oraz nie może być wykorzystane ponownie. Rozwiązania tego typu są łatwe w instalacji, wdrożeniu i zarządzaniu. Aby wygenerować jednorazowe hasło, zazwyczaj nie potrzebujesz połączenia z internetem. Przejście przez podwójną autoryzację zapewnia połączeniu odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Zapewnij swoim zdalnym pracownikom bezpieczne połączenie z internetem i nie martw się o zagrożenia płynące z sieci. Skontaktuj się z naszymi handlowcami, którzy zatroszczą się o optymalne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa. 

Zdalny dostęp do sieci/ autoryzacja

WatchGuard IPSec VPN Client

Narzędzie do autoryzacji dostępu VPN

WatchGuard AuthPoint

Autoryzacja dostepu do firmowych zasobów dzięki komunikatom Push

Barracuda SSL VPN i zdalny dostęp

Bezpieczny dostęp do sieci dla podróżujących służbowo i mobilnie.

ESET Secure Authentication

Zabezpieczenie zdalnego dostępu do sieci oraz danych firmowych.