Backup danych, kopia zapasowa w chmurze dla firm

Backup danych w firmie - chroń firmowe informacje

Backup firmowych danych to inaczej tworzenie kopii zapasowej informacji, aby po ich uszkodzeniu lub utracie bez przeszkód je odtworzyć. We współczesnym, zautomatyzowanym świecie, to właśnie dane stają się największą wartością. 

Posiadając firmowy backup danych wystarczy jedynie przeinstalować system operacyjny i przywrócić utracone informacje. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo całej infrastruktury IT konieczne jest wdrożenie generalnego procesu backupu - biorąc pod uwagę zarówno tworzenie kopii, archiwizację i odtworzenie danych. Nieregularne wykonywanie kopii przynosi negatywne skutki - danych w ogólnie nie można odtworzyć, albo zapisane informacje są zupełnie nieaktualne, utrwalone jeszcze przed ważnymi zmianami. Regularność w jej wykonywaniu powinna stać się dobrym nawykiem.

Trzy rodzaje tworzenia kopii zapasowych:

  • pełna - nazywana również podstawową, swoim zakresem obejmuje wszystkie wskazane pliki. To metoda, którą stosuje się do tworzenia dokładnej kopii danych. Dostęp do danych jest możliwy na praktycznie takich samych lub zbliżonych zasadach, jak w przypadku oryginału. 
  • różnicowa - w tym przypadku kopiowane są jedynie pliki zmienione od czasu ostatniej, pełnej kopii. To znaczy, że archiwizowana jest różnica obecnego stanu danych od stanu z najnowszej pełnej kopii.
  • przyrostowa - kopiowane są jedynie pliki dodane do najnowszej kopii, czyli archiwizowane jest tylko to, co przybyło.

Auto backup - szybko, coraz szybciej

Aż 48% firm w ostatnich latach doświadczyło utraty ważnych, firmowych danych. Backup można wykonywać na wiele sposobów, każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedno jest pewne - auto backup - w przeciwieństwie do człowieka - nie zapomina. Odejdź od ręcznych metod tworzenia backupu - zautomatyzuj ten proces. Auto backup samodzielnie i niezawodnie zatroszczy się o Twoje dane, tworząc kopie zapasowe.

Backup w chmurze dla firm

Technologie zlokalizowane w chmurze odgrywają coraz bardziej znaczącą rolę w firmowej rzeczywistości. Wraz ze wzrostem popularności przedsiębiorcy stawiają sobie pytanie - „Czy backup w firmowej chmurze będzie rozsądnym rozwiązaniem dla mojego przedsiębiorstwa?”

Zaletą wykonywania backupu w chmurze firmowej jest dostęp do istotnych plików z dowolnego urządzenia, z którego aktualnie korzystamy. Za pomocą synchronizacji wszystkie zmiany wprowadzane na jednym z komputerów są widoczne także dla innych urządzeń i przeglądarek. Co więcej, tworzenie backupu danych w chmurze pozwala na zapewnienie bardzo wysokiego stopnia bezpieczeństwa informacji - bez kosztownych inwestycji. 

Pozostałe rozwiązania do tworzenia backupu to urządzenia zewnętrzne typu USB lub dysk zewnętrzny stosowane najczęściej przez użytkowników domowych, a także NAS - Network Attached Storage. Urządzenia zewnętrzne to wygodne rozwiązanie pozwalające na proste przechowywanie danych w małym urządzeniu, co samo w sobie stwarza jednak pewne zagrożenie - łatwo narazić go na zgubienie czy też kradzież. W domowych warunkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się dyski zewnętrzne. Wykorzystanie NAS do tworzenia backupu popularne stało się w przedsiębiorstwach, które zapisują pliki pochodzące zwiększej liczby źródeł, a nie tylko pliki firmowe. Niekwestionowanym plusem tego rozwiązania jest automatyzacja procesu backupu oraz jego bezprzewodowe działanie, które może współpracować z urządzeniami mobilnymi.

Net Complex posiada w swojej ofercie kompleksowe rozwiązania do tworzenia backupu danych w firmie, dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Skontaktuj się z nami, wspólnie przygotujmy scenariusz backupu dla Twojej firmy.

Backup danych/ kopia zapasowa

UNITRENDS backup

Kompleksowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej i szybkiego odzyskiwania.

Veeam backup

Technologiia wirtualizacji, pamięci masowej i chmury wykorzystana do backupu i odzyskiwania.

Xopero backup

Polskie rozwiązanie do backupu i szybkiego przywracania.

Dell EMC

Kompletne rozwiązanie do backupu i odzyskiwania danych.

StorageCraft ShadowProtect

Backup i szybkie przywracanie danych ze stacji roboczych i serwerów.