Barracuda

Barracuda Networks

Od początku działalności firma Barracuda konsekwentnie realizuje swoją misję - „Upraszczamy świat IT”. Nie bez powodu misja opiera się na uproszczeniach - Barracuda stara się rozwiązywać problemy dotyczące zarządzania już istniejącymi technologiami. Kolejna kwestia dotyczy opłat - per tunel VPN czy też IP, co znacznie podnosiło dotychczasowe koszty rozwiązań. Barracuda rozwiązała zaistniały problem - za cel postawiła sobie stworzenie rozwiązania o wysokim standardzie, jednocześnie intuicyjnego w zarządzaniu i przystępnego cenowo. 

Fundament prowadzonej działalności stanowią Barracuda Central oraz Barracuda Labs. 

Barracuda Central to całodobowe centrum bezpieczeństwa obsługiwane przez Barracuda Networks, zajmujące się monitorowaniem i badaniem najnowszych zagrożeń pochodzących z sieci. Zebrane dane są analizowane i wykorzystane do tworzenia definicji automatycznych aktualizacji, zasilających produkty Barracuda. Barracuda Central zajmuje się dostarczaniem informacji technicznych dla specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem. Udostępniając zebrane dane, producent ma na celu zbudowanie silnej społeczności, która będzie wspólnie walczyć z najnowszymi i nieustanie ewoluującymi zagrożeniami pochodzącymi z sieci. 

Barracuda Labs natomiast, to sieć wyspecjalizowanych labolatoriów antywirusowych, których głównym celem jest dostosowywanie urządzeń do coraz to nowszych zagrożeń.

Barracuda na blogu Net Complex blog net complex

barracuda zwalcz zagrozenia

baner warsztaty barracuda