Rozwiązania bezpieczeństwa IT

ESET najlepszy w ochronie przed phishingiem

ESET – najskuteczniejszy w ochronie przed phishingiem

Posługując się 187 adresami fałszywych stron internetowych, które wyłudzają w sieci dane użytkowników, AV-Comparatives sprawdziła jak programy antywirusowe radzą sobie z ochroną użytkownika przed phishingiem. Podczas testów pod uwagę wzięto pułapki, wyłudzające różnego typu dane. Od loginów i haseł do platformy PayPal, przez dane dostępowe do kont bankowych, skrzynek mailowych, serwisów społecznościowych, aż po dane kart kredytowych. AV-Comparatives sprawdziła również, czy antywirusy nie mylą bezpiecznych witryn z pułapkami phishingowymi i nie generują w ten sposób tzw. fałszywych alarmów.

Który z programów antywirusowych okazał się najskuteczniejszy w testach AV-Comparatives? Pierwsze miejsce w teście zajęło rozwiązanie firmy ESET, ex aequo z produktem firmy Kaspersky, blokując 99% fałszywych stron WWW. Oba programy nie zgłosimy żadnego fałszywego alarmu. Kolejne pozycje w teście AV-Comparatvies zajęły rozwiązania takich firma jest Bitdefender, McAfee, Panda, F-Secure, Avast czy G-Data.

O tym jak ważna dla użytkownika jest skuteczna ochrona przed phishingiem dowodzi sytuacja z ostatnich dni. Firma ESET przechwyciła wiadomości mailowe, zawierające pułapkę phishingową, której celem byli klienci banku PKO BP. Rozwiązania firmy ESET, producenta z najlepszym wynikiem w teście AV-Comparatives, błyskawicznie zablokowały dostęp do fałszywej witryny. Więcej informacji na ten produktu znajdziesz na naszej stronie.

 

0 0 vote
Article RatingSubscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments