Bezpieczeństwo IT - metody ochrony, Privileged Acces Management

Fudo PAM 4 – zarządzaj zdalnym dostępem efektywniej

Konsola Fudo PAM 4

Fudo PAM 4: Sztuczna inteligencja na straży

Fudo PAM 4 potrafi wykrywać nawet najmniejsze zmiany w zachowaniu użytkownika lokującego się za pomocą protokołów SSH i RDP. Dzieje się tak dzięki możliwości przetwarzania zarchiwizowanych sesji, które wykorzystywane są do stworzenia indywidualnego profilu dla każdego z użytkowników.

Sesje są analizowane i oceniane w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że połączenia stanowiące potencjalne zagrożenie są przerywane, zanim dojdzie do naruszenia polityk bezpieczeństwa i wycieku.

Co więcej, Fudo PAM zawiadamia administratora o podejrzanych zachowaniach takich jak na przykład wielokrotne i trwające zbyt długo sesje.

Monitorowanie sesji HTTP(S)

zarządzanie rozwiązaniem Access Privilaged Management Fudo
Fudo PAM 4 wprowadza renderowanie protokołu HTTP(S). Pozwala to na wgląd i analizę otwieranych sesji uprzywilejowanych i dostępu do zasobów online. Renderowany dostęp HTTP nie wymaga dodatkowego oprogramowania czy instalacji agentów — wszystko dzieje się w oknie przeglądarki. Fudo natywnie wspiera podmianę danych logowania w aplikacjach webowych takich jak Asana, G Suite, Facebook, Linked In, Twitter i Salesforce. Nieustannie trwają prace nad kolejnymi usługami. Jeżeli jednak nie znajdziesz danego serwisu na liście natywnie wspieranych aplikacji, dodasz go sam, podając szczegóły strony logowania.

 

Bezpieczna zmiana haseł 2.0

Fudo redefiniuje praktykę zmiany haseł. W tym celu oddziela warstwę transportową i wprowadza wtyczki dla łatwiejszej rotacji haseł. Dzięki specjalnym skryptom Fudo pozwala zarządzać hasłami na każdym urządzeniu, replikując komendy administratora konieczne do zalogowanie się na dane urządzenie i zmianę hasła. Fudo wspiera SSH, LDAP, Telnet oraz, w niedalekiej przyszłości WinRM z HTTP(S).

Stwórz swój własny Dashboard

Fudo PAM 4 przedstawia nowy, w pełni konfigurowalny dashboard, pozwalający śledzić stan systemu. Przeciągaj i upuszczaj poszczególne elementy i dostosowuj prezentację danych do swoich potrzeb. Każdy element można dowolnie powiększać lub zmniejszać, tak by utworzyć optymalny widok według twoich priorytetów.

Account Notes:nowa funkcjonalność Fudo PAM 4

Kolejny dodatek, to możliwość pozostawiania notek, co dodatkowo ułatwi komunikację pomiędzy administratorami i zwiększa poziom kontroli nad sytuacją.

Zmiana haseł i kontrola nad uprzywilejowanym dostepem

Fudo PAM: Poproś o spersonalizowaną ofertę  dla Twojej firmy 📞🧾

 
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o