Raporty / Rankingi

Najnowszy Magic Quadrant 2018 dla Unified Threat Management

Założona w 1979 roku w Stanach Zjednoczonych i działająca obecnie w 80 krajach firma Gartner, zaprezentowała coroczny raport dla rozwiązań UTM (Unified Threat Management) –  SMB Multifunction Firewalls. 

Idea Magicznego Kwadratu (MQ) odnosi się do serii działalności badawczo-konsultingowej amerykańskiej firmy IT – Gartner. Celem publikowanych raportów jest szczegółowa analiza aktualnych trendów rynkowych dla wybranych branż, w odniesieniu do kierunku w jakim podążają, ich dojrzałości rynkowej oraz badanych uczestników.

Magic Quadrant 2018 dla Unified Threat Management

Wyłonieni liderzy w najnowszym raporcie ocenieni zostali według dwóch standardowych gartnerowskich kryteriów, czyli: kompletności wizji i zdolności do realizacji. Za pomocą tajnej metodologii stosowanej przez firmę, wyniki analizy i pozycji badanych dostawców prezentowane są na czterech pogrupowanych ćwiartkach kwadratu.

W tym roku, wyniki prezentują się następująco:

– Leaders (Liderzy) – zgodnie z przyjętym założeniem, dostawcy znajdujący się w kwadrancie liderów wywierają największy wpływ na rynek. Producenci ci jasno rozumieją potrzeby biznesowego systemu, są innowatorami oraz liderami myśli i mają bardzo dobrze wyartykułowane plany na przyszłość. Wśród tegorocznych przywódców uzyskujących najwyższe wyniki względem głównego założenia Gartnera, znalazły się firmy, takie jak: Fortinet, Check Point Software Technologies oraz Sophos, które powtórzyły swoją pozycją zeszłoroczny wynik raportu.  

– Challengers (Kandydaci) – dostawcy ulokowani w tej części Magicznego Kwadratu, posiadają na tyle silne produkty i wystarczająco wiarygodną pozycję na rynku, żeby utrzymywać stały wzrost w branży. Tegoroczni Challengers wybrani przez Gartnera to: Cisco, SonicWall oraz Huawei, który – przypomnijmy – w zeszłorocznym raporcie współdzielił grupę niszowych graczy. 

– Visionaries (Wizjonerzy) – Wizjonerzy, według Gartnera to producenci dostarczający na szeroką skalę innowacyjne produkty, rozwiązujące problemy operacyjne użytkowników końcowych. Ta grupa MQ, podobnie jak liderzy rozumieją kierunek, którym podąża współczesny rynek, posiadają wizję przyszłości, jednak ich działania nie są na tyle optymalne, jak ma to miejsce w przypadku przywódców. Jedynym wizjonerem 2018 roku w kategorii UTM, podobnie jak i w zeszłym roku, został według Gartnera – WatchGuard.

– Niche Players (Niszowi gracze) – w tej grupie znajdują się producenci, którzy przy ocenie są często zawężani do konkretnych specyfikacji i segmentów rynkowych. Do niszowych graczy w 2018 roku według Gartnera można zaliczyć: Juniper Networks, Barracuda Networks, Stormshield, Venustech, Hillstone Networks, Untangle oraz Rohde & Schwarz Cybersecurity.

Tegoroczny Magic Quadrant dla producentów urządzeń UTM

Dla porównania Magic Quadrant z 2017 roku:

 

Opracowano na podstawie  „Magic Quadrant For Unified Threat Management (SMB Multifunction Firewalls) 2018″.
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o