Bezpieczeństwo IT - metody ochrony, DLP, Poradnik bezpieczeństwa IT, SIEM

Podsumowanie miesiąca nowych technologii: pobierz nagrania webinariów

DLP i SIEM- dwa najbardziej zagrożone obszary w polskich przedsiębiorstwach

Kolejna odsłona lipcowego cyklu webinariów poświęconych nowym technologiom dobiegła końca. Ponownie wzięliśmy na warsztat rozwiązania zapobiegające wyciekom danych oraz narzędzia umożliwiające zaawansowaną analizę sieci. Właśnie te dwa obszary najczęściej pozostają narażone na ataki w polskich przedsiębiorstwach.

Ochrona firmy przed wyciekami danych

Data Loss Prevention jest szczególnie istotnym obszarem bezpieczeństwa, nie tylko z uwagi na RODO. Regulacje prawne przewidują nałożenie sporych kar na firmy, które nie dołożyły należytych starań w celu ochrony poufnych informacji, ale nie tylko utrata danych klientów lub pracowników może rodzić finansowe konsekwencje. Dużym zagrożeniem, poza grzywną, jest utrata cennych informacji dotyczących zleceń, kontrahentów, czy know-how firmy. Wszystko to, co stanowi o wartości biznesu, może paść łupem konkurencji. Najczęściej do podobnych incydentów dochodzi za sprawą nielojalnych pracowników, którzy mając dostęp do cennych informacji, starają się wykorzystać je dla swoich celów. Tak rozumiane zasoby przedsiębiorstwa powinny w pierwszej kolejności zostać objęte ochroną. Właśnie tej potrzebie wychodzą naprzeciw producenci oprogramowania DLP.

Jak odnaleźć się w gąszczu rynkowych propozycji? Jak wybrać produkt, który najlepiej odpowiada specyfice danego przedsiębiorstwa? Tego możecie dowiedzieć się z webinariów, które dostępne są na naszej stronie. Wystarczy zarejestrować się, aby uzyskać dostęp do wszystkich materiałów w naszej strefie wiedzy.

...
WatchGuard

Nowe technologie w świecie WatchGuard

Pobierz nagranie webinarium

...
Fudo

Odzyskaj kontrolę nad swoją infrastrukturą IT

Pobierz nagranie webinarium

...
Hyprovsion

Poznaj kluczowe polityki zapobiegania wyciekom danych z rozwiązaniem Hyprovision DLP

Pobierz nagranie webinarium

...
Solarwinds

Wykrywanie zagrożeń w sieciach lokalnych nie powinno być skomplikowane

Pobierz nagranie webinarium

 

Zaawansowany monitoring sieci – narzędzia i technologie

Część cyklu poświęciliśmy narzędziom do analizy logów. SIEM to zaawansowane produkty, pozwalające uzyskać wgląd w całość ruchu jaki obywa się w sieci. Korelacja logów i ich analiza wspierana jest przez algorytmy sztucznej inteligencji. To właśnie produkty wspierające działy IT za pomocą AI, stanowią odpowiedź na coraz wyższe koszty zatrudnienia i ograniczoną dostępność odpowiednio wykwalifikowanych oficerów bezpieczeństwa. Producenci poszczególnych rozwiązań prezentują autorską wizję nowoczesnego SOC. Które z nich najlepiej sprosta wymaganiom i strukturze Twojego działu IT? Porównaj sprawdzone metody i nowinki technologiczne, żeby przekonać się, jak nowoczesne centrum bezpieczeństwa wyobrażają sobie branżowi liderzy i twórcy nowatorskich startupów. Dostęp do wszystkich nagrań uzyskasz bezpłatnie, logując się do naszej bazy wiedzy.

Pobierz bezpłatny poradnik

Cyklowi prezentacji towarzyszy specjalnie skonstruowany przez nas poradnik. Podręcznik budowy Security Operation Center, polecany przez AVLab, pobierzesz Tutaj.

 

Pobierz darmowy PDF - Jak zbudować efektywny SOC w erze nowych technologii

0 0 vote
Article RatingSubscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MaxElektro.pl
MaxElektro.pl
7 miesięcy temu

Technologie pozwalają na usprawnienie sobie pracy zawodowej. W życiu prywatnym też pozwalają na ułatwienie pewnych spraw. Jednak należy korzystać mając na uwadze zasady bezpieczeństwa. Pozdrawiam serdecznie.