Cyberzagrożenia

Trend Micro kwestionuje bezpieczeństwo procesorów Qualcomm

Kwestia bezpieczeństwa związanego z Internetem przedmiotów (Internet of Things) nie jest niczym nowym, ale Trend Micro znalazła lukę w Qualcomm Snapdragon system-on-a-chip (SoC) – procesorze mobilnym, która wskazuje przyszłe zagrożenia dla urządzeń tego typu.

Luka w Qualcomm Snapdragon system-on-a-chip

Badacze firmy Trend Micro odkryli dziurę w bezpieczeństwie mikroprocesora. Odpowiednio wykorzystana umożliwi dostęp do urządzenia głównego, który pozwoliłby mu zostać przejętym przez atakującego. Do tej pory firma znalazła problem tylko w kilku smartfonach. Należy jednak zauważyć, że procesory Snapdragon wykorzystuje się również w niezliczonej ilości urządzeń.

Raport wskazuje również, że przeciętny użytkownik nie zaprząta sobie głowy aktualizacjami urządzeń, jeśli ma ich większą ilość w domu. Nie tylko dlatego, że przeprowadzenie aktualizacji jest trudne, ale również dlatego, że dane urządzenia są często traktowane jako „jednorazowe” np. zabawki. Produkty, które mogą być dotknięte przez tę dziurę, będą się wahać od zabawek dla dzieci, jak lalka Barbie, do rozruszników serca na które włamania były już rejestrowane.

„Przyszłość Internetu przedmiotów, gdzie niemal każde urządzenie w domu będzie miało połączenie z Internetem, będzie tylko ten problem pogłębiać. Jeśli dodamy do tego, że niektóre z tych urządzeń będą zaprojektowane jako tanie i „zasadniczo jednorazowe” to łatwo zrozumieć, dlaczego wiele osób martwi się o bezpieczeństwo Internetu przedmiotów „

stwierdza raport.

źródło:

http://www.scmagazine.com/

tłum. Piotr Kudrys
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o