Bezpieczeństwo IT - metody ochrony, Rozwiązania antywirusowe

Trend Micro – rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw

Ochrona następnej generacji przed zaawansowanymi zagrożeniami o długotrwałym działaniu (APT – Advanced Persistent Threats). Pozwala zdobyć widoczność, wgląd i kontrolę potrzebną, aby ochronić sieć przed zaawansowanymi zagrożeniami ukierunkowanymi i zminimalizować ryzyko kradzieży danych. Deep Discovery wyjątkowo skutecznie wykrywa i identyfikuje zagrożenia w czasie rzeczywistym oraz zapewnia dogłębną analizę i informacje, które pozwalają wykryć i powstrzymać ataki wymierzone w korporacyjne dane. Funkcje rozwiązania Deep Discovery maksymalizują skuteczność i zasięg wykrywania zagrożeń, a równocześnie ograniczają do minimum liczbę fałszywych alarmów.


InterScan Web Security to programowe urządzenie wirtualne, które zapewnia dynamiczną ochronę przed tradycyjnymi oraz nowymi zagrożeniami internetowymi na poziomie bramy internetowej. Nowe funkcje zapewniają lepszy wgląd w coraz częściej wykorzystywane aplikacje działające w chmurze, jak również większą nad nimi kontrolę. W połączeniu z zaawansowanym skanowaniem w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, bazami danych o reputacji witryn, a także elastycznym filtrowaniem adresów URL powodują lepszy wgląd w coraz częściej wykorzystywane aplikacje działające w chmurze, jak również większą nad nimi kontrolę. Wdrożenie modułu Advanced Reporting and Management firmy Trend MicroTM zapewnia administratorom dostęp w czasie rzeczywistym do informacji na temat aktywności sieciowej, co z kolei pozwala na bieżąco zarządzać ryzykiem. 

Główne korzyści:

• Niespotykana w innych rozwiązaniach przejrzystość i kontrola

• Reporting and Management udostępnia funkcje monitorowania w czasie rzeczywistym.

• Optymalizacja zasobów i ich dostępności

• Uproszczenie procesów instalacji i konserwacji 


TMMS jest zintegrowanym rozwiązaniem do zarządzania i ochrony urządzeń mobilnych, działającym w obrębie struktury bezpieczeństwa. Obejmuje ono urządzenia fizyczne i wirtualne, PC oraz nie-PC. Mobile Security pozwala organizacjom zmniejszyć koszta. Zapewnia ochronę danych i zmniejsza ilość incydentów związanych z utratą danych, dzięki temu, że wymusza użycie haseł, szyfrowanie danych i zdalne kasowanie danych ze skradzionych lub zgubionych urządzeń. Jest scentralizowanym, skalowalnym rozwiązaniem, umożliwiającym zarządzanie wieloma urządzeniami z pojedynczej konsoli.

Wraz z rozprzestrzenianiem się urządzeń przenośnych coraz więcej pracowników przynosi do pracy własne PC, tablety i smartfony. Rozwija się kosumeryzacja, a pracownicy wykorzystują te same urządzenia przenośne do celów prywatnych i służbowych. Trend Micro Mobile Security™ 9.x jest szczególnie przydatny do zapewnienia bezpieczeństwa w takich środowiskach (środowiskach BYOD – bring your own device). Umożliwia on zwiększenie produktywności i elastyczności pracowników jednocześnie zmniejszając ryzyko związane z bezpieczeństwem. TMMS 9.0 oferuje nowe funkcje do zarządzania aplikacjami oraz umożliwia bardziej szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. TMMS 9.0 usprawnia egzekwowanie istniejących polityk opierających się na hasłach i szyfrowaniu, a także zapewnia bardziej precyzyjne opcje zdalnego wymazywania danych. Wprowadza też nowy system zarządzania aplikacjami mobilnymi, który umożliwia działom informatycznym automatyczne wysyłanie aplikacji używanych w przedsiębiorstwie na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS, Blackberry i Android.

Najważniejsze funkcje:

  • Mobile Device Management  (MDM)– pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami za pomocą jednej konsoli zarządzania,
  • Mobile Device Security – ułatwia wdrażanie reguł ochrony danych zapewniających bezpieczeństwo wrażliwych danych i informacji na urzadzeniach mobilnych,
  • Mobile Application Management – ułatwia wdrażanie i konfigurowanie urządzeń oraz umożliwia łatwe zarządzanie aplikacjami z wykorzystaniem funkcji czarnej i białej listy,
  • Data Protection – podnosi poziom bezpieczeństwa informacji dzięki wykorzystaniu zaawansowanych funkcji . Są to selektywne usuwanie i szyfrowanie danych, zdalne blokowanie urządzenia w przypadku kradzieży czy też filtrowanie rozmów i wiadomości.

TMMS 9.x zapewnia bezpieczeństwo przedsiębiorstw oraz średnich firm. Chroni urządzenia mobilne przed najnowszymi zagrożeniami i szkodliwym oprogramowaniem. Wspiera platformy Windows Phone, Symbian, Android, iOS oraz Blackberry.
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o