Cyberzagrożenia, Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Zagrożenie ransomware. Raport Palo Alto Networks.

Najnowszy raport Palo Alto Networks przedstawia, ewolucję ataków ransomware na przestrzeni ostatnich lat oraz omawia sposoby ochrony.

palo alto ransomware

Dlaczego ransomware robi tyle szumu?

Ransomware a szczególnie cryptoransomware szybko stał się największym zagrożeniem stosowanym przez organizacje przestępcze na całym świecie. Jak do tego doszło?

Atakujący mają stałe korzyści z kradzieży tożsamości lub numerów kart kredytowych. Później odbywa się sprzedaż danych na czarnym rynku. Według Verizon Data Breach Investigations Report cena za skradzione dane spadła, więc cyberprzestępcy wyruszają na polowanie w poszukiwaniu zysków. Dzięki postępowi w działalności przestępczej, dystrybucji ataku, płatnościom anonimowym (bitcoiny) oraz umiejętności niezawodnego zaszyfrowywania i odszyfrowywania danych, ransomware jest rozrywany przez przestępców jako metoda ataku. Ewoluował od zagrożenia o niskiej jakości do wyrafinowanej, wielomilionowej działalności przestępczej i celuje zarówno w osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa.

rozwój rodzin ransomware
rozwój rodzin ransomware

Jeśli chcesz lepiej poznać zagrożenie dla sfery IT, o którym mówi w ostatnich miesiącach cały świat, zapoznaj się z całym raportem Palo Alto unit42-ransomware.

0 0 vote
Article RatingSubscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments