Uncategorized

Nowy kierunek: SolarWinds przejmuje 8man

SolarWinds, producent rozwiązania pozwalającego na sprawne zarządzanie infrastrukturą sieciową, przejmuje 8MAN – dostawcę narzędzi pozwalających sprawnie zarządzać prawami dostępu, nadawaniem uprawnień oraz optymalizacją ról i procesów.

Do tej pory 8MAN wyróżniał się na tle konkurencji dzięki generowanym raportom i dokumentacji – pozwalając monitorować strukturę uprawnień w dobie rosnących wymagań stawianych podmiotom przechowującymi i przetwarzającymi dane osobowe. Włączenie funkcjonalności 8MAN do portfolio SolarWinds może być więc próbą odpowiedzi na potrzeby administratorów w dobie RODO. Oba produkty omawialiśmy w ramach lipcowego cyklu webinarów SIEM/DLP – próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób poszczególni producenci pomagają uszczelnić infrastrukturę, między innymi pod kontem wymogów GDPR.

                 

 

 

 

 

 

Przejęcie dostawcy usług audytowych jest częścią szeroko zakrojonej strategii SolarWinds, zmierzającej do zapewnienia kompleksowego narzędzia pozwalającego zarządzać siecią IT. Jest to odpowiedź na rosnący popyt na specjalistów z branży IT Security, z których niedoborem rynek zmaga się od kilku lat. Rosnąca informatyzacja środowisk, nawet w mniejszych przedsiębiorstwach, wymaga coraz większych nakładów kadrowych, które można ograniczyć, usprawniając zarządzanie infrastrukturą dzięki platformom przyjaznym administratorom i użytkownikom.

 

W sierpniu organizowaliśmy webinaria dotyczące obu powyższych rozwiązań. Jeżeli jesteś ciekaw co potrafią i dlaczego warto się nimi zainteresować – zachęcamy do obejrzenia nagrania. 

Prezentację 8 MAN obejrzysz TUTAJ

Prezentację SolarWinds obejrzysz TUTAJ 
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o