Uncategorized

Nowy kierunek: SolarWinds przejmuje 8man

SolarWinds, producent rozwiązania pozwalającego na sprawne zarządzanie infrastrukturą sieciową, przejmuje 8MAN – dostawcę narzędzi pozwalających sprawnie zarządzać prawami dostępu, nadawaniem uprawnień oraz optymalizacją ról i procesów.

Do tej pory 8MAN wyróżniał się na tle konkurencji dzięki generowanym raportom i dokumentacji – pozwalając monitorować strukturę uprawnień w dobie rosnących wymagań stawianych podmiotom przechowującymi i przetwarzającymi dane osobowe. Włączenie funkcjonalności 8MAN do portfolio SolarWinds może być więc próbą odpowiedzi na potrzeby administratorów w dobie RODO. Oba produkty omawialiśmy w ramach lipcowego cyklu webinarów SIEM/DLP – próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób poszczególni producenci pomagają uszczelnić infrastrukturę, między innymi pod kontem wymogów GDPR.

                 

 

 

 

 

 

Webinaria współorganizowane z SolarWinds

Przejęcie dostawcy usług audytowych jest częścią szeroko zakrojonej strategii SolarWinds, zmierzającej do zapewnienia kompleksowego narzędzia pozwalającego zarządzać siecią IT. Jest to odpowiedź na rosnący popyt na specjalistów z branży IT Security, z których niedoborem rynek zmaga się od kilku lat. Rosnąca informatyzacja środowisk, nawet w mniejszych przedsiębiorstwach, wymaga coraz większych nakładów kadrowych, które można ograniczyć, usprawniając zarządzanie infrastrukturą dzięki platformom przyjaznym administratorom i użytkownikom.

 

W sierpniu organizowaliśmy webinaria dotyczące obu powyższych rozwiązań. Jeżeli jesteś ciekaw co potrafią i dlaczego warto się nimi zainteresować – zachęcamy do obejrzenia nagrania. 

Prezentację 8 MAN obejrzysz TUTAJ

Prezentację SolarWinds obejrzysz TUTAJ 

0 0 vote
Article RatingSubscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments