Barracuda Next Generation Firewall

Barracuda Next Generation Firewall - foto 1

 barracuda ngf firewall

Chroń całą swoją infrastrukturę IT zastąpić

Zabezpiecz urządzenia chroniące Twoją sieć

Produkty Barracuda NG Firewall to najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia infrastruktury swojej sieci przed zagrożeniami. Jednym z dodatkowych atutów urządzenia jest jego rozbudowane, a jednocześnie intuicyjne narzędzie do zarządzania siecią. Dużym powodzeniem w przypadku rozwiązań Barracudy cieszy się też usługa chmurowa oraz wykorzystanie protokołu VPN TINA.


Każde z poniższych rozwiązań możesz przetestować - pod opisami znajdują się wersje DEMO online

Załączniki:


 

 

Barracuda Cloud Generation Firewall na nowo definiuje rolę zapory ogniowej – z rozwiązania bezpieczeństwa obwodowego, do rozwiązania służącego optymalizacji sieci rozproszonej. Skalowane jest w dowolnej liczbie lokalizacji i aplikacji, łącząc infrastrukturę lokalną i chmurową, tym samym pomagając organizacjom przekształcać działalność.

Zapory ogniowe nowej generacji w erze chmury

W erze chmury, zapory sieciowe powinny robić coś więcej, niż tylko zabezpieczać sieć. Muszą także zapewnić nieprzerwaną dostępność i solidny dostęp do aplikacji obsługiwanych w chmurze.
Barracuda NextGen Firewall F to rodzina wirtualnych, opartych na chmurze urządzeń, których zadaniem jest ochrona i ulepszenie rozproszonej infrastruktury sieciowej. Zapewniają zaawansowane zabezpieczenia, ściśle integrując kompleksowy zestaw technologii firewall następnej generacji – zapobieganie włamaniom, filtrowanie stron internetowych, blokowanie złośliwego oprogramowania, zaawansowana ochrona przed zagrożeniami, ochrona antyspamowa i kontrola dostępu do sieci.

Ponadto seria F łączy wysoce odporną technologię VPN z inteligentnym zarządzaniem ruchem i optymalizacją sieci WAN. Pozwala to obniżyć koszty, zwiększyć ogólną dostępność sieci, poprawić łączność między lokacjami oraz zapewnić nieprzerwany dostęp do aplikacji hostowanych w chmurze. Skalowalne i scentralizowane zarządzanie, pomaga zmniejszyć obciążenie administracyjne podczas definiowania i egzekwowania szczegółowych zasad w całej rozproszonej sieci. Zapory ogniowe serii F w chmurze są idealne dla przedsiębiorstw wielousługowych, dostawców usług zarządzanych i innych organizacji o złożonej, rozproszonej infrastrukturze sieci.Najważniejsze funkcje

 • TINA - Autorski protokół VPN

  Ze względu na ograniczenia związane ze standardowymi połączeniami IPsec, Barracuda Networks stworzyło kilka potężnych rozwiązań do standardowego zarządzania tunelami. Posiada usługę prywatnej sieci VPN w konfiguracji client-to-client, która pozwala na bezpieczną i w pełni szyfrowaną komunikację internetową. Autorski protokół TINA nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami - dostępny jest już od najmniejszego modelu Barracuda NG Firewall F10.

  W przypadku tradycyjnych technologii IPsec, dla każdego stawiany jest osobny tunel VPN. TINA umożliwia postawienie jednego dużego tunelu, mieszczącego maksymalnie 24 transporty. W przypadku przerwania jednego z transportów, technologia Traffic Inteligence przełącza ruch na drugi transport, nie powodując strat w czasie.
 • Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami

  W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku zagrożeń, Twoja organizacja spotyka się z zero-day malware oraz zaawansowanymi zagrożeniami, które rutynowo omijają tradycyjne mechanizmy IPS oparte na sygnaturach. Barracuda Advanced Threat Protection zapewnia infrastrukturze możliwość identyfikowania i blokowania nowych, wyrafinowanych zagrożeń – bez wpływu na wydajność i przepustowość sieci. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich modelach zapory Barracuda Cloud Era NextGen.
 • Bezpieczeństwo w erze chmury

  W erze chmury, obciążenia pojawiają się wszędzie, użytkownicy stali się całkowicie mobilni, dlatego też powierzchnie ataków mnożą się z dnia na dzień. Barracuda NextGen Firewall F został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom związanym z zabezpieczeniem szeroko rozproszonych sieci.
 • Kontrola kosztów

  Zarządzanie bezpieczeństwem może kosztować wiele czasu i zasobów działu IT. Barracuda daje możliwość zredukowania kosztów i poświęconego czasu, dostarczając rozbudowanych narzędzi w webowym interfejsie. Administrator już po kilku kliknięciach myszką znajduje historię aktywności użytkowników, logi oraz graficzne zestawienie statystyk, tym samym skracając czas z długich godzin zaledwie do minut.
 • Bezpieczeństwo SD-WAN

  Barracuda Cloud Era Firewall to pełna ochrona w połączeniu ze wszystkimi funkcjami optymalizacji i zarządzania siecią, znanymi dzisiaj jako Secure SD-WAN. Obejmuje wdrażanie „zero touch” (ZTD), dynamiczny pomiar przepustowości, wybór transportu w oparciu o wydajność, routing specyficzny dla aplikacji oraz duplikowanie danych i technologię optymalizacji sieci WAN. Tunele VPN mogą wykorzystywać jednocześnie wiele łączy nadawczych i dynamicznie przypisywać najlepszą ścieżkę dla aplikacji.

  Umożliwia:
      •    równoważenie ruchu internetowego w wielu punktach końcowych w celu zminimalizowania przestojów i zwiększenia wydajności
      •    VPN w przypadku wielu połączeń szerokopasmowych i wymiany MPL
      •    do 24 fizycznych łączy zwrotnych w celu tworzenia wysoce redundantnych tuneli VPN
      •    szybszy dostęp do aplikacji w chmurze, takich jak Office 365 poprzez dynamiczne priorytetyzowanie ich nas niekrytycznym ruchem
      •    gwarantowany dostęp użytkowników do krytycznych aplikacji dzięki szczegółowym kontrolom polityk
      •    zwiększona dostępna przepustowość dzięki wbudowanej kompresji ruchu i deduplikacji danych

Przetestuj - konsola DEMO dostępna przez klienta
  Barracuda NextGen Firewall F
Zaloguj się używając następujących parametrów:
Box-Address: demo.barracuda.com.pl
Login: guest
Hasło: guest

Konsola DEMO online Barracuda NextGen Firewall F - SSL VPN (CudaLaunch)

 

Połączone w chmurze, łatwe w użyciu zapory nowej generacji


Zapora ogniowa serii X, umożliwia małym i średnim firmom bezpieczne korzystanie z aplikacji w chmurze, wirtualizacją i mobilność w ograniczonych środowiskach informatycznych. Barrcuda NextGen Firewall jest kamieniem milowym struktury Total Threat Protection, która integruje specjalnie zaprojektowane, najlepsze w swojej klasie, wysoce skalowalne rozwiązania bezpieczeństwa. Wszystko to w celu zapewnienia najlepszej ochrony użytkowników, sieci i aplikacji. Komponenty takie jak bezpieczeństwo internetowe i pocztowe, zabezpieczenia aplikacji oraz bezpieczny dostęp zdalny integrują się z zaporą. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi www i centralnemu zarządzaniu w chmurze, administracja nie sprawia żadnych trudności.

Najważniejsze funkcje

 • Kompleksowe bezpieczeństwo sieci

  NextGen Filewall X to kompletne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo – w tym polityki zapory, włamań IDS/IPS, oraz wiele zabezpieczeń treści www. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu filtrowaniu adresów URL, przekierowaniu ruchu internetowego do opartego na chmurze Barracuda Web Security Service lub połączeniu z urządzeniem Barracuda Web Security Gateway.

  Zabezpiecz swoją firmę przed nieustannie zmieniającym się krajobrazem zagrożeń – szkodliwymi exploitami czy malware, które omijają tradycyjne mechanizmy IPS i antywirusy oparte na sygnaturach. Zaawansowana ochrona Barracuda pozwala przedsiębiorstwom ochronić się przed włamaniami i utratą danych.
 • Widoczność i kontrola aplikacji

  Barracuda NextGen Firewall X analizuje ruch sieciowy do poziomu warstwy 7, szczególny nacisk kładąc na zaawansowaną identyfikację aplikacji oraz ruchu sieciowego. Na tej podstawie, administrator może zdefiniować elastyczny zestaw działań – w tym zezwalanie, blokowanie , resetowanie i przekierowywanie prób połączeń i ruchu. Może także skorzystać z granularnych polityk kontroli specyficznych funkcji aplikacji, mając wpływ na ograniczenie np. rozmów audio poprzez Skype. Sygnatury monitorowanych aplikacji są wciąż aktualizowane po to, by wprowadzone polityki nie traciły na aktualności.
 • Aktywne połączenia i kontrola w czasie rzeczywistym

  Wnikliwy interfejs zapewnia przegląd aktywnych połączeń sieci firmowej, a także wykonywanie akcji w czasie rzeczywistym. Obciążające sieć aplikacje mogą negatywnie wpływać na krytyczne dla działalności aktywności, dlatego administrator może w dowolnej chwili udrożnić łącze poprzez zatrzymanie konkretnej aplikacji lub zmniejszenie przepustowości łącza.
 • Wykrywanie i zapobieganie włamaniom

  Barracuda NextGen Firewall X Intrusion Detection oraz Prevention Sytem (IDS/IPS), znacznie zwiększają kompleksowość zabezpieczeń sieci. Zapewniają kompletną ochronę w czasie rzeczywistym przed tysiącami zagrożeń, lukami w zabezpieczeniach, exploitami i narażeniu systemów operacyjnych. Zapobiegają takim zagrożeniom jak:
      •    wstrzyknięcie SQL i wykonywanie dowolnych kodów
      •    próbom kontroli dostępu i eskalacji uprawnień
      •    atakom Dos oraz DdoS
      •    przeszukiwaniu katalogów oraz próbom skanowania
      •    atakom typu backdoor, trojanom, wirusom, robakom i programom szpiegującym

Barracuda NextGen Firewall X jest w stanie zidentyfikować i zablokować zaawansowane techniki unikania ataków oraz techniki zaciemniania, coraz częściej wykorzystywane przez cyberprzestępców. IPS może być również używany w połączeniu z inspekcją SSL.
W ramach subskrybcji Barracuda Energize Updates, automatyczne aktualizacje sygnatur są dostarczane w regularnych odstępach czasu lub w trybie awaryjnym. Wszystko po to, aby zapewnić, że Barrcuda NextGen Firewall X jest ciągle aktualny.

Dlaczego Barracuda NextGen Firewall X?


Jakość usługi (QoS) i priorytety ruchu

Szczegółowe ustawienia QoS umożliwiają organizacji ustalenie zasad przepustowości dla aplikacji, usług i użytkowników. Ponadto priorytetyzację ruchu można ustawić w taki sposób, aby zawsze pierwszeństwo miały aplikacje krytyczne lub wrażliwe na opóźnienia. Dzięki gotowym regułom, organizacje mogą natychmiast rozpocząć wdrażanie jednej z ośmiu wstępnie zdefiniowanych zasad dotyczących przepustowości. Wstępnie zdefiniowane zasady można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.

Wysoce wydajne skanowanie złośliwego oprogramowania

Skanowanie złośliwego oprogramowania jest operacją, która wymaga dużej mocy obliczeniowej. Ma również znaczny wpływ na wydajność w połączeniu z operacjami przetwarzania pakietów na firewall-u. Wykorzystując chmurę, Barracuda NextGen Firewall X utrzymuje wysoki poziom przepustowości podczas przesyłania pakietów, obsługi połączeń VPN, regulowania ruchu i zapobiegania atakom sieciowym. Nawet mniejsze urządzenia z serii X korzystają z pełnej mocy chmury, będąc skalowalne przy rosnącym natężeniu ruchu.

TINA VPN

Ze względu na ograniczenia związane ze standardowymi połączeniami IPsec, Barracuda Networks stworzył potężne rozszerzenie do standardowego zarządzania tunelami. Protokół TINA pozwala na użycie TCP, UDP i ESP dla szybkich połączeń VPN, co znacznie poprawia łączność poprzez dodanie:

    •    łącza typu endpoint-to-endpoint
    •    przyjazność dla NAT
    •    wiele fizycznych ścieżek transportowych dla tunelu logicznego
    •    wiele tuneli pomiędzy dwoma lokalizacjami
    •    zgodność z HTTPS i SOCKS4/5 proxy
    •    obsługa dynamicznego adresu  

Przetestuj konsolę DEMO online

Barracuda NextGen Firewall X

Login: guest
Hasło nie jest wymagane

Zabezpiecz aplikacje internetowe w siedzibie firmy oraz w chmurze. Kompleksowa platforma bezpieczeństwa aplikacji internetowych, która je zabezpiecza, chroni przed botami i atakami DDoS.

Niezależnie od tego, czy Twoja organizacja jest jednoosobowym startupem czy globalnym przedsiębiorstwem, musisz polegać na aplikacjach, które działają efektywnie. Są to miejsca, w których Twoi klienci i partnerzy łączą się z Tobą. Niestety, wykrycie subtelnej luki bezpieczeństwa aplikacji w setkach linii kodu jest trudne. Najczęściej dopiero atak ujawnia jej słabe strony, skłaniając twórców do działań naprawczych.

Z pomocą przychodzi rozwiązanie Barracuda Web Application Firewall (WAF), które od 2008 roku zablokowało ponad 11 miliardów ataków. To pozycja obowiązkowa dla organizacji szukających niezawodnego rozwiązania do ochrony swoich serwerów. Pokonuje najbardziej złożone zagrożenia dzięki zaawansowanym funkcjom inspekcji, nie wpływając na przepustowość.


Najważniejsze funkcje

 • Kompleksowa ochrona aplikacji

  Barracuda web Application Firewall zapewnia niezawodne zabezpieczenia przed atakami ukierunkowanymi i zautomatyzowanymi. Administratorzy mają możliwość ustawienia szczegółowych i granularnych kontroli reakcji, umożliwiając blokowanie, dławienie lub wiele innych czynności.
 • Ochrona przed atakami i DDoS

  Zaawansowane funkcje ochrony przed atakami DDoS, umożliwiają administratorom odróżnianie prawdziwych użytkowników od botnetów dzięki heurystyce i reputacji IP, co pozwala na blokowanie podejrzanego ruchu. To jedyny taki produkt w branży, który oferuje weryfikację reputacji IP, łącząc ogląd sytuacji w czasie rzeczywistym z historycznymi informacjami.
 • Profilowanie adaptacyjne

  Adaptacyjne profilowanie umożliwia administratorom budowanie pozytywnych profili bezpieczeństwa ich aplikacji. Dzieje się tak za pomocą pobierania próbek ruchu sieciowego z zaufanych hostów. To znacznie zmniejsza ryzyko ataków i pomaga zapobiegać lukom zero-day, ograniczając wejścia tylko do takich, spełniających surowe standardy.
 • Data Loss Prevention - zapobieganie utracie danych

  Barracuda Web Application wdrożona jako odwrotny proxy, sprawdza cały ruch przychodzący pod kątem ataków oraz ruch wychodzący pod kątem wycieku wrażliwych danych. Treści takie jak numery kart kredytowych lub inne niestandardowe wzorce mogą być identyfikowane przez zaporę sieciową i blokowane lub maskowane bez interwencji administratora. Co ważne, informacje są rejestrowane i mogą być wykorzystane przez adminów do wykrywania potencjalnych wycieków.

 

Więcej: http://www.barracuda.com.pl