ESET Enterprise Inspector (EDR)

ESET Enterprise Inspector

To narzędzie typu Endpoint Detection & Response (EDR), służące do identyfikacji nietypowych zachowań i naruszeń bezpieczeństwa firmowej sieci. Pozwala reagować na zdarzenia, oceniać ich ryzyko, a także podejmować stosowne do sytuacji działania zaradcze. Program w czasie rzeczywistym nadzoruje i ocenia wszystkie czynności wykonywane w sieci, a w razie potrzeby umożliwia podjęcie natychmiastowych działań, które pozwalają:

  • Wykryć zagrożenia APT;
  • Zatrzymać tzw. ataki bezplikowe;
  • Zablokować zagrożenia typu zero-day;
  • Ochronić przed ransomware;
  • Neutralizować ataki o podłożu politycznym.

Dogłębne wykrywanie zagrożeń - ochrona przed ransomware

Endpoint Protection Platform + ESET Enterprise Inspector = Kompletne rozwiązanie do zapobiegania, wykrywania i reagowania na zagrożenia oraz ataki.

Problemem są nie tylko aplikacje instalowane w tradycyjny sposób, ale też aplikacje przenośne (typu portable). Jak zachować kontrolę nad
wszystkimi aplikacjami, uruchamianymi w środowisku firmowym? Zespół ds. bezpieczeństwa IT może dowolnie dostosowywać reguły detekcji do specyfiki danej organizacji.

Wypróbuj ESET Enterprise Inspector za darmo - skontaktuj się z naszym działem handlowym lub napisz maila na biuro@netcomplex.pl.

WYPRÓBUJ ZA DARMO


Do czego wykorzystać system Endpoint Detection & Response (EDR)?

PROBLEM
Wykrywanie i blokowanie zagrożeń

System wczesnego ostrzegania lub Security Operation Center (SOC) przysyła Ci nowe ostrzeżenie o zagrożeniu. Co robisz?

ROZWIĄZANIE

  • Wykorzystaj system wczesnego ostrzegania, do zdobycia informacji o nowych i nadchodzących zagrożeniach.
  • Przeszukaj wszystkie komputery pod kątem obecności nowych zagrożeń.
  • Przeszukaj komputery pod kątem wektorów ataku, które wykorzystują nowe zagrożenia.
  • Zablokuj możliwość przedostania się zagrożenia do sieci wewnętrznej. Blokuj także możliwość uruchomienia złośliwego kodu w firmie.
 

Wykrywanie i blokowanie zagrożeń

Charakterystyczną stroną ESET Enterprise Inspector jest wykrywanie trudnych do identyfikacji zagrożeń, ukrytych niczym „igła w stogu siana”. Filtry danych, dostępne w ESET Enterprise Inspector, umożliwiają porządkowanie rekordów na podstawie popularności i reputacji plików, podpisów cyfrowych, zachowania i informacji kontekstowych. Dzięki temu można w łatwy sposób rozpoznać i zbadać każdą złośliwą aktywność w sieci firmowej. Skonfigurowanie kilku filtrów umożliwia automatyzację procesu wykrywania zagrożeń i dostosowanie czułości detekcji do specyfiki danej firmy.

 


Załączniki: