ESET Enterprise Inspector (EDR)

ESET Enterprise Inspector

ESET Enterprise Inspector (EDR) identyfikuje nietypową aktywność oraz zdarzenia w zabezpieczeniach firmowej sieci. W łatwy sposób za pomocą konsoli pozwala zareagować na incydenty oraz przedstawia informacje, które pozwalają ocenić ryzyko i podjąć na ich podstawie właściwą akcje. Oprogramowanie w czasie rzeczywistym wychwytuje i klasyfikuje procesy wykonywane w sieci. Jeśli wystąpi problem aktywuje natychmiastowo działania, które pozwalają:

  • Wykryć zagrożenia APT;
  • Zatrzymać tzw. ataki bezplikowe;
  • Zablokować zagrożenia typu zero-day;
  • Ochronić przed ransomware;
  • Neutralizować ataki o podłożu politycznym.

Dogłębne wykrywanie zagrożeń - ochrona przed ransomware

Endpoint Protection Platform + ESET Enterprise Inspector = Kompletne rozwiązanie do zapobiegania, wykrywania i reagowania na zagrożenia oraz ataki.

Zagrożeniem są nie tylko oprogramowanie instalowane w tradycyjny sposób, ale też urządzenia typu pendrive z aplikacjami przenośnymi (typu portable). Jak utrzymać kontrolę przy tak wielu aplikacjach, uruchamianych w firmowym systemie? Administratorzy mogą dowolnie dostosowywać reguły zabezpieczeń do wymagań danej organizacji lub firmy.

Wypróbuj ESET Enterprise Inspector za darmo - skontaktuj się z naszym działem handlowym lub napisz maila na biuro@netcomplex.pl.

WYPRÓBUJ ZA DARMO


Do czego wykorzystać system Endpoint Detection & Response (EDR)?

PROBLEM
Wykrywanie i blokowanie zagrożeń

System wczesnego ostrzegania lub Security Operation Center (SOC) alarmuje Cię o nowym zagrożeniu. Co robisz?

ROZWIĄZANIE

  • Wykorzystaj system wczesnego ostrzegania, do zdobycia informacji o nowych i nadchodzących zagrożeniach.
  • Przeszukaj wszystkie komputery pod kątem obecności nowych zagrożeń.
  • Przeszukaj komputery pod kątem wektorów ataku, które wykorzystują nowe zagrożenia.
  • Zablokuj możliwość przedostania się zagrożenia do sieci wewnętrznej. Blokuj także możliwość uruchomienia złośliwego kodu w firmie.
 

Wykrywanie i blokowanie zagrożeń

Głównym zadaniem ESET Enterprise Inspector jest rozpoznawanie trudnych do identyfikacji zagrożeń, ukrywających się niczym „igła w stogu siana”. Dostępne filtry w ESET Enterprise Inspector, pomagają porządkować rekordy na podstawie częstotliwości używania i reputacji plików, podpisów cyfrowych, zachowań i kontekście. Pozwala to w łatwy sposób odnaleźć każdą nieprawidłowość mogąca być zagrożeniem w sieci firmowej. Prosta konfiguracja filtrów umożliwia zautomatyzować wykrywanie zagrożeń oraz konfigurować zabezpieczenia do potrzeb danej organizacji.

 


Załączniki: