Gartner Magic Quadrant dla Enterprise Network Firewalls - 10 lipiec 2017

Gartner Magic Quadrant dla Enterprise Network Firewalls - 10 lipiec 2017

 

Według raportu "Zapory, jako pierwsza linia obrony między zewnętrznymi zagrożeniami a sieciami korporacyjnymi, muszą ciągle ewoluować w celu utrzymania skuteczności, szybko reagować na ciągłą ewolucję zagrożeń, a także na zmiany szybkości i złożoności firmowej sieci". Produkty ujęte w raporcie muszą być w stanie obsłużyć zarówno wdrożenia zapory firewall dla pojedynczych przedsiębiorstw, jak i duże i/lub złożone wdrożenia, w tym biura oddziałów, tradycyjne „wielkie zapory” w data center, a coraz częściej również wersje wirtualne dla tychże data center. 
Produkty te są wyposażone w bardzo skalowalne konsole do zarządzania i raportowania, a także oferują szereg usług, które wspierają brzeg sieci, centra danych, oddziały i wdrożenia w wirtualnych serwerach i publicznej chmurze. Wszyscy sprzedawcy na tym rynku powinni obsługiwać drobne aplikacje i zapewniać kontrolę użytkowników. W efekcie wszyscy sprzedawcy na rynku firewall mają to, co Gartner nazwał "zaporami nowej generacji (NGFW)". W istocie na rynku firewalli nie ma już "następnego pokolenia".
 Sprzedawcy, którzy obsługują ten rynek, identyfikują się w sposób wyraźny z przedsiębiorstwami, co wykazuje proporcja ich sprzedaży w przedsiębiorstwach. Ci dostawcy oferują funkcje dedykowane dla rozwiązań korporacyjnych.


Palo Alto Networks zostało umieszczone przez firmę Gartner Inc. w kwadracie "Liderzy" w Magicznym Kwadrancie dla "Enterprise Network Firewalls" czyli korporacyjnych zapór sieciowych - w raporcie z 10 lipca 2017 r. Palo Alto zostało Liderem już szósty rok z rzędu.

Oprócz Palo Alto, w kwadracie Liderzy zostały umieszczone rozwiązania firm: Fortinet oraz Check Point.

Forcepoint i Sophos zajęli miejsce w kwadracie Wizjonerzy.


 Aby zobaczyć cały raport, wypełnij formularz:


Powiązane wiadomości:


W tym miejscu możesz pobrać materiały pomocnicze, typu: pliki pdf, filmy i zapisy prezentacji.
Wypełnij formularz, aby uzyskać do nich dostęp.
Uwaga: dostęp do plików video jest czasowy.