Barracuda Web Security Service

Filtrowanie treści www w chmurze i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem 

 

Zaawansowana usługa zabezpieczeń sieciowych firmy Barracuda zapewnia klientom kompletny i niedrogi sposób na łatwe zarządzanie bezpieczeństwem www za pomocą opartego na chmurze, wszechstronnego i wysoce skalowalnego rozwiązania bezpieczeństwa treści internetowych. Jest dostępny jako samodzielna usługa lub w połączeniu z Next Generation Firewall.

Najważniejsze funkcje

  • Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami - usługa sprawdza cały ruch w sieci w celu zagwarantowania bezpieczeństwa. Wykorzystuje wiele technologii analizy zagrożeń, w tym globalną analizę zagrożeń, wykrywanie botnetów, programów szpiegujących oraz sandboxing. Wszystkie te rozwiązania pozwalają na zapewnienie ochrony w czasie rzeczywistym przed szeroką gamą zagrożeń. Użytkownicy są również zabezpieczeni przez złośliwymi i zainfekowanymi witrynami internetowymi, a także wyciekiem danych.
  • Kompleksowe raportowanie - umożliwia administratorom generowanie raportów dotyczących aktywności użytkowników i sieci, a także informuje o najnowszych zagrożeniach bezpieczeństwa. Zapewnia również szczegółowe dzienniki dla kryminalistyki oraz audytów.

  • Globalna widoczność - pulpit nawigacyjny w chmurze umożliwia administratorom monitorowanie użycia - od pojedynczego użytkownika, lokalizacji czy urządzenia. Informacje te można wykorzystać do wyregulowania polityk sieci i wykorzystania przepustowości w celu zapewnienia wysokiej jakości dostępu do krytycznych aplikacji biznesowych w chmurze. Pomaga również zidentyfikować nieautoryzowane aplikacje oraz użytkowników, którzy mogą powodować luki w zabezpieczeniach. 

  • Kontrole SSL - Barracuda Web Security Service sprawdza zaszyfrowane treści w chmurze. Kontrola SSL jest często operacją wymagającą dużej wydajności. Wykonanie tej operacji  chmurze zapewnia kontrolę całego ruchu bez wprowadzania opóźnień.

  • Łatwe zarządzanie politykami - jako usługa oparta na chmurze z intuicyjnym interfejsem sieciowym, pozwala organizacjom ustawić reguły konfiguracji i administracji w ciągu kilku minut. Zasady mogą być precyzyjnie konfigurowane i globalnie egzekwowane w kontekście korzystania z internetu, przy minimalnym obciążeniu administracyjnym. 

     

Dlaczego Barracuda Web Security Service?Ochrona lokalizacji rozproszonych i użytkowników zdalnych przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci

Jako usługa działająca w chmurze, Barracuda Web Security Service zapewnia wygodną opcję wdrożenia zaawansowanej technologii bezpieczeństwa sieci dla organizacji, które chcą wykorzystać skalowalność i elastyczność chmury. Idealnie sprawdza się do ochrony użytkowników w sieci i poza nią. Łączy w sobie oprogramowanie wygrywające ze szpiegostwem, malware i wirusami, m.in. dzięki mechanizmowi generowania raportów i silnej polityce. 

Bezpieczny dostęp do stron internetowych i aplikacji oparty na zasadach 

Barracuda Web Security Service kontroluje cały ruch w sieci, aby zapewnić kompleksową ochronę przed atakami i wyciekami danych. Stosuje reaktywne i proaktywne środki w celu blokowania najnowszych wariantów złośliwego oprogramowania szpiegującego w czasie rzeczywistym. Zapewnia taże szczegółową kontrolę zasad, aby zapewnić regulowane korzystanie z internetu. 

Bezpieczeństwo dla każdego użytkownika w każdej lokalizacji dzięki scentralizowanemu monitorowaniu 

Usługa w chmurze zapewnia jednolitą podstawę bezpieczeństwa w całej organizacji, zapewniając pracownikom bezpieczeństwo i produktywność. Pracownicy są chronieni, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i z jakiego urządzenia korzystają. Jednocześnie uzyskują bezpieczny, szybki i niezawodny dostęp do aplikacji biznesowych, takich jak Office 365 czy SalesForce, zapewniając wysoką wydajność. 

Wydajna, oparta na chmurze platforma

Barracuda Web Security Service oparta jest na platformie chmurowej, zaprojektowanej z myślą o szybkości i zwinności. Obejmuje zaawansowane funkcje, takie jak głębokie inspekcje pakietów czy skanowanie SSL, które zapewnia, że każdy bajt ruchu jest kontrolowany i zabezpieczony. Korzysta również z globalnego footpront’a informacji o zagrożeniach, który gwarantuje dzielenie się danymi w czasie rzeczywistym i ochronę dla wszystkich użytkowników.

Web Filtering Barracuda i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w chmurze  | Webfilter Barracuda Networks 


Załączniki: