Barracuda Web Security Gateway

Filtrowanie treści, złośliwego oprogramowania i aplikacji oraz mediów społecznościowych

Barracuda Web Security Gateway pozwala firmom korzystać z aplikacji i narzędzi internetowych bez narażenia na złośliwe oprogramowanie i wirusy, utratę produktywności użytkowników oraz niewłaściwą przepustowość. Jako kompleksowe rozwiązanie do zabezpieczania sieci i zarządzania, łączy w sobie nagradzaną ochronę antywirusową i antispyware z wydajnym silnikiem raportującym. Zaawansowane funkcje zapewniają, że organizacje dostosowują się do nowych wymagań, takich jak regulacja sieci społecznościowych, zdalne filtrowanie i widoczność w ruchu zaszyfrowanym protokołem SSL.

Najważniejsze funkcje

 

  • Ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym i wirusami - Barracuda Web Security Gateway wykorzystuje stale aktualizowaną bazę danych do identyfikacji i blokowania dostępu do stron znanych z hostowania spyware i wirusów. Wykrywa również zainstalowane oprogramowanie szpiegujące próbujące uzyskać dostęp do Internetu, następnie blokując jego aktywność. Gdy tylko pojawia się nowe zagrożenie, centrum bezpieczeństwa Barracuda Central błyskawicznie dostarcza urządzeniom najnowsze definicje i sygnatury. Aktualizacje nie wymagają żadnych akcji ze strony administratora, ponieważ odbywają się automatycznie.
  • Web 2.0 i regulacja mediów społecznościowych - Barracuda Web Security Gateway zapewnia szczegółową kontrolę nad witrynami Web 2.0 i aplikacjami internetowymi, razem z portalami społecznościowymi. Skanuje nie tylko ruch standardowy, ale także szyfrowane transmisje SSL, co ułatwia wdrożenia selektywnych polityk bezpieczeństwa. Administratorzy mogą skonfigurować Barracuda Web Security Gateway tak, aby monitorował i archiwizował ruch wychodzący z aplikacji webowych, np. posty umieszczane na Facebooku czy Tweeerze. Administrator ma również możliwość ustawienia alertów o podejrzanych aktywnościach, które mogą być generowane przy użyciu predefiniowanych lub dostosowanych kategorii.

  • Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami - Barracuda Advanced Threat Protection (ATP) zapewnia dokładną obserwację szkodliwego oprogramowania. Pliki sprawdzane są na podstawie dynamicznej bazy danych kryptograficznych, a każde dopasowanie jest natychmiast blokowane. ATP oferuje administratorom kontrolę nad politykami skanowania załączników i jest używana w połączeniu z zaktualizowanymi silnikami skanowania antywirusowego, aby zachować pełną ochronę sieci organizacji. 

Dlaczego Barracuda Web Security Gateway?

 

Egzekwuj polityki bezpieczeństwa 

Zwiększa wydajność, reguluje wykorzystanie przepustowości i zapobiega ryzykownym zachowaniom, wymuszając szczegółowe zasady dotyczące działań użytkowników. Kontroluje dostęp do stron internetowych, aplikacji i platform Web 2.0 w oparciu o użytkowników, czasie jaki spędzają na stronach internetowych oraz ilość danych jakie mogą z nich pobierać. 

Chroń firmę przed zagrożeniami płynącymi z sieci

Chroni firmową sieć blokując spyware, ataki wirusów oraz żądania dostępu do stron będących źródłem potencjalnego zagrożenia. Wielokrotnie nagradzane technologie bezpieczeństwa łączą w sobie prewencje, podejście proaktywne i reaktywne, tym samym dostarczając zaawansowanej technologii służącej do filtrowania treści i ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem. 

Zabezpieczaj laptopy i urządzenia mobilne 

Rozszerza bezpieczeństwo jego polityki na użytkowników zdalnych. Dzięki lekkości klienta oraz dedykowanej przeglądarce Barracuda Safe Browser, ruch sieciowy filtrowany jest z identyczną dokładnością jak w przypadku użytkowników stacjonarnych. Filtrowanie nie ma żadnego wpływu na komfort użytkowania Internetu. 

Uproszczone centralne zarządzanie 

Konfiguracja Barracuda Web Security Gateway jest prosta i łatwa do wdrożenia, zapewniając dostosowaną ochronę sieci w kilka minut od wdrożenia.
Miecznet :: Produkty  


Załączniki: