Stormshield UTM

STORMSHIELD

STORMSHIELD to ceniona na całym świecie rynku informatycznego marka tworząca rozwiązania do bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych dedykowanych firmom o różnej wielkości sieci. Urządzenia łączą w sobie najważniejsze funkcje i elementy do ochrony sieci. Z rozwiązań korzystają największe światowe przedsiębiorstwa i korporacje, takie jak Orange czy Reanult, a także instytucje - Unia Europejska i NATO. Współczesne cyberzagrożenia na które jesteśmy narażeni każdego dnia, wymagają nowego innowacyjnego podejścia do ochrony i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Rozwiązania STORMSHIELD oparte zostały na aktywnej współpracy pomiędzy innymi rozwiązaniami. STORMSHIELD dostarcza wysokiej jakości, najlepsze w swojej klasie funkcje bezpieczeństwa, którymi można zarządzać za pomocą bezpiecznej centralnej konsoli. Ponieważ inwestycja w bezpieczeństwo sieci jest przedsięwzięciem na kilka najbliższych lat, produkty STORMSHIELD oferują funkcję ewoluujące z systemami informatycznymi w przyszłości.

 

Podstawowe funkcje dostępne w rozwiązaniach UTM marki STORMSHIELD:

 

- UTM STORMSHIELD posiada Stateful Inspection Firewall - wysokiej klasy firewall pozwalający kontrolować połączenia sieciowe. Istnieje możliwość definiowania reguł określających przepuszczalność i blokowanie ruchu przez firewall. Administratorzy mogą tworzyć reguły, wyznaczając przy okazji dla których użytkowników mają zostać one utworzone.

- IPS - Intrusion Prevention System - system służący wykrywaniu i blokowaniu ataków.

- VPN - Wirtualne sieci prywatne - za pomocą rozwiązania możesz bezpiecznie łączyć się z innymi odległymi od siebie oddziałami firmy czy pracownikami, a także nadzorować cały zachodzący ruch.

- Audyt podatności - funkcja ta pozwala na anlizę wszystkich zainstalowanych aplikacji oraz raportowanie o potencjalnych zagrożeniach. 

- Filtr URL - kontrola przeglądanych stron internetowych. Funkcja blokuje strony www, które mogą być niebezpieczne.

- Antywirus i Antyspam - specjalnie zaimplementowany w urządzenie, system ochrony antywirusowej ClamAV (do wyboru również Kaspersky AV) sprawdza całą przychodzącą i wychodzącą pocztę pod względem wirusów. Jeśli wirusy zostaną wykryte są automatycznie usuwane. Urządzenie pozwala również na pełne zabezpieczenie przed niechcianymi wiadomościami e-mail.

- Monitoring i kontrola użytkowników - miej wgląd w całą infrastrukturę sieci w czasie rzeczywistym i śledź aktywność użytkowników. Dzięki rozwiązaniu STORMSHIELD szybko i w łatwy sposób zdiagnozujesz wszystkie nieprawidłowości występujące w sieci, zapobiegając awariom, które mogłyby powstać w wyniku ich niewykrycia.

- Raportowanie -  wykorzystaj bezpłatne narzędzie analityczne Event Reporter Light za pomocą którego uzyskasz generowany na podstawie logów - raport, dostarczający informacji na temat poszczególnych użytkowników. Informacje, które możesz uzyskać dzięki narzędziu to m.in. lista najczęściej wyświetlanych stron www oraz dane dotyczące informacji o użytkownikach, którzy je przeglądają.

 Stormshield 510 

 

Bezpieczne zarządzanie urządzeniami

Stormshield Management Center korzysta z bezpiecznego protokołu opartego na certyfikatach, aby umożliwić ciągłą komunikację z innymi urządzeniami Stormshield Network Security. Poszczególne urządzenia mogą wymieniać między sobą dane dotyczące konfiguracji w czasie rzeczywistym, gwarantując jednocześnie ich poufność i integralność.

Innowacyjne podejście do systemu IPS sprawia, że rozwiązania Stormshield nie tylko blokują niebezpieczny ruch, ale również usuwają szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczają pracownikom bezpieczne strony WWW. Naszym klientom oferujemy bezpłatny support techniczny w języku polskim.

 

 

  


Załączniki: