WatchGuard UTM

WatchGuard UTM - foto 1

 

 

 

 

watch guard wdrozenie utm

WatchGuard - rozwiązania do zabezpieczania sieci 

WatchGuard jest regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW. Ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych, średnich i dużych przedsiębiorstw na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania - WatchGuard Dimension uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

Urządzenia UTM zawierają zestaw elastycznych narzędzi do zarządzania, które umożliwiają administratorom IT nadzorowanie bezpieczeństwem poprzez intuicyjną, centralną konsolę, interfejs wiersza poleceń (CLI) czy WebUI. Szeroki wachlarz urządzeń oferuje modele zarówno dla małych firm, średnich instytucji, aż po duże korporacje. Rozwiązania te są w stanie zabezpieczyć przed zagrożeniami z zewnątrz od 10 do nawet 20 000 użytkowników.

   

System oparty o platformę WatchGuard:

chroni sieć przed zagrożeniami typu ransomware, spyware, wirusami komputerowymi, spamem;
ma możliwość filtrowania zawartości stron www dla protokołów http oraz https;
oferuje funkcje kontroli aplikacji oraz tworzenia polityk bezpieczeństwa bazujących na tożsamości użytkowników;
• zapewnia wiele zaawansowanych funkcji sieciowych: QoS, VLAN, MultiWAN.

• Zobacz referencje dla rozwiązań WatchGuard
Dlaczego Politechnika Krakowska wybrała dla studentów UTM WatchGuarda?

Dobierz urządzenie WatchGuard:

Zastanawiasz się, które z urządzeń najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Poniżej znajduje się link do strony producenta, na której znajduje się proste narzędzie, pozwalające na dobór urządzenia:

Moduły Bezpieczeństwa WatchGuard

 

WatchGuard jest regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW. Ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań bezpieczeństwa na całym świecie! 

 

Więcej niż firewall

Urządzenia firmy WatchGuard tworzone są jako rozwiązania typu XTM (eXtensible Threat Management). Nie są to tylko zapory sieciowe pozwalające na tworzenie tuneli VPN, lecz bardziej rozbudowane, kompleksowe rozwiązania zabezpieczające sieć i jej użytkowników. System oparty o platformę WatchGuard ma  możliwość chronienia sieci przed zagrożeniem typu spyware, wirusami komputerowymi, spamem napływającym do chronionej sieci, ochroną przed potencjalnymi intruzami, jak również filtrowaniem zawartości stron www dla protokołów http oraz https. Rozwiązania oferują funkcje kontroli aplikacji, tworzenia polityk bezpieczeństwa bazujących na tożsamości użytkowników, a także wiele zaawansowanych funkcji sieciowych: QoS, VLAN, MultiWAN.

Misję bezpieczeństwa WatchGuard realizuje, stosując wyłącznie najlepsze metody detekcji i zapobiegania niebezpieczeństwom.

 

 

     WatchGuard Application Control

Przyznawaj, blokuj lub ograniczaj dostęp do aplikacji w zależności od funkcji sprawowanej przez użytkownika, działu dla którego pracuje, lub pory dnia. Intuicyjny w obsłudze panel, pozwala szybko zdecydować, które aplikacje i w jaki sposób wykorzystywane będą w twojej sieci.

 

                                WatchGuard Gateway AntiVirus

Wykorzystaj nasze aktualizowane na bieżąco bazy sygnatur, aby blokować znane zagrożenia typu spyware, wirusy, trojany, robaki oraz inne złośliwe programy i zagrożenia, w tym nowe wersje znanych wirusów. Heurystyczna analiza powstrzymuje podejrzane zachowania i ingerencje w bazy danych, gwarantując, że żadne zagrożenie nie przedostanie się do twojej sieci.

                             

        WatchGuard Intrusion Prevention Service

Usługa Intrusion Prevention Service (IPS) korzysta z aktualizowanych na bieżąco sygnatur, skanując ruch w sieci za pośrednictwem głównych protokołów, zapewniając w czasie rzeczywistym ochronę przed zagrożeniami takimi jak: spyware, iniekcje SQL, cross-site scripting czy przepełnienie bufora.

 

                                WatchGuard Reputation Enabled Defense 

Wydajna, oparta na chmurze usługa, pozwalająca chronić użytkowników w czasie rzeczywistym - przed dostępem do stron zawierających szkodliwy kod oraz botnetów - znacznie poprawiając funkcjonowanie twojej sieci.

 

         WatchGuard spamBlocker

Wysoce niezawodna, ciągła ochrona poczty przed spamem i zagrożeniami phishingowymi. WatchGuard spamBlocker to szybkie i wydajne rozwiązanie, potrafiące przetworzyć dziennie nawet 4 miliardy wiadomości, zapewniając skuteczną ochronę bez względu na język, format czy zawartość wiadomości.

 

                                 WatchGuard WebBlocker

Oprócz automatycznego blokowania znanych stron zawierających szkodliwy kod, WatchGuard WebBlocker zapewnia granulację zawartości witryn i narzędzia do filtrowania URL, pozwalając na blokowanie niepożądanych treści, oszczędzając przepustowości łącza, a co za tym idzie - zwiększając produktywność pracowników.

   

       APT Blocker

APT Blocker działa w oparciu o wielokrotnie nagradzany sandbox nowej generacji, by wykrywać i powstrzymywać nawet najbardziej wyszukane ataki takie jak ransomware, zagrożenia zero day i inne zaawansowane programy malware, zaprojektowane z myślą o tradycyjnych zabezpieczeniach sieci.

 

                                  Data Loss Prevention

 Uniknij wycieków danych, skanując opuszczające Twoją sieć dokumenty i pliki informacji, czy to przez wiadomość e-mail, web czy  FTP.

 

       Network Discovery

Subscrypcjonowana usługa dla urządzeń Firebox, generująca wizualizację mapy urządzeń działających w Twojej sieci, pozwalająca na sprawne zlokalizowanie potencjalnych zagrożeń. Network Discovery daje pewność, że tylko autoryzowane urządzenia uzyskają dostęp do sieci, wykrywając jednocześnie wszystkie otwarte porty i protokoły.

 

                                  Threat Detection and Response

Wszystkie dane bezpieczeństwa zebrane przez Firebox i WatchGuard Host Sensor poddawane są inteligentnej analizie, spełniającej standardy typowe dla segmentu Enterprise. Nadają priorytet oraz natychmiast reagują na ataki ze strony malware. 

         

       

            Graficzne przedstawienie pakietów funkcjonalności zawartych w rozwiązaniach WatchGuard Firebox.

 

 produkty pakietu watch guard

 

Główną cechą rozwiązań WatchGuard jest wydajność i elastyczność. Bardzo duża przepustowość łączy oraz zaawansowane funkcje sieciowe do obsługi ruchu, zapewniają najwyższej klasy bezpieczeństwo w bardzo konkurencyjnej cenie. 
Urządzenia UTM zawierają zestaw elastycznych narzędzi do zarządzania, które umożliwiają administratorom IT nadzorowanie bezpieczeństwem poprzez intuicyjną, centralną konsolę, interfejs wiersza poleceń (CLI) czy WebUI. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania - WatchGuard Dimension uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.
Szeroki wachlarz urządzeń oferuje 11 modeli do wyboru. Od małych firm poprzez średnie instytucje aż po duże korporacje, rozwiązania te są w stanie zabezpieczyć przed zagrożeniami z zewnątrz od 10 do nawet 20 000 użytkowników.
 

Modele urządzeń:

WatchGuard Firebox T10/T10-W
 pooo
Małe biura, pracownicy domowi, niewielkie oddziały zdalne firm z rozbudowaną infrastrukturą sieciową. Dostępne również z zintegrowanym punktem dostępowym WiFi. Dzięki funkcji Rapid Deploy możliwa szybka instalacja bez udziału użytkownika. 
model WatchGuard T10
WatchGuard Firebox T15/T15-W
 
Małe biuro/ biuro domowe i małe powierzchnie handlowe; oraz duże firmy, które muszą rozszerzyć ochronę na poziomie UTM dla zdalnych pracowników. Dostępne w modelach przewodowych i bezprzewodowych.
 
 WatchGuard Firebox T15
WatchGuard Firebox T30/T30-W
 
Małe firmy, oddziały rozproszonych przedsiębiorstw. Dostępne również ze zintegrowanym punktem dostępowym WiFi. Wszędzie, gdzie szybko trzeba uruchomić bezpieczną komunikację z centralą.
model WatchGuard T30
WatchGuard Firebox T35/T35-W
 
Małe firmy, rozproszone przedsiębiorstwa i biznesy MSSP, które potrzebują wydajnego rozwiązania, jakie można szybko wdrożyć w odległych lokalizacjach i zarządzać centralnie.
 WatchGuard Firebox T35
WatchGuard Firebox T50/T50-W
 
Małe i średnie firmy, oddziały rozproszonych przedsiębiorstw. Dostępne również ze zintegrowanym punktem dostępowym WiFi. Wszędzie, gdzie szybko trzeba uruchomić bezpieczną komunikację z centralą.
model WatchGuard T50
WatchGuard Firebox T55/T55-W
 
Małe firmy, rozproszone przedsiębiorstwa i biznesy MSSP, które potrzebują wydajnego rozwiązania, jakie można szybko wdrożyć w odległych lokalizacjach i zarządzać centralnie.
 
 WatchGuard Firebox T55
WatchGuard Firebox T70
 
Małe i średnie oraz rozproszone firmy. T70 zapewnia najszybszą dostępną obecnie w branży wydajność, z prędkością ponad 1 Gbps – przy pełnej funkcjonalności Unified Threat Management (UTM).
model WatchGuard T70 
WatchGuard Firebox M200
 
Średniej wielkości przedsiębiorstwa.
model WatchGuard M200 
WatchGuard Firebox M370
 
 
Średnie i większej wielkości przedsiębiorstwa.
watchGuard model M370 
WatchGuard Firebox M440
 
Idealny dla firm, które potrzebują większej elastyczności w segmentacji sieci i zabezpieczania punktów dostępu bezprzewodowego.
 
 model WatchGuard M440
WatchGuard Firebox M470
 
Idealny dla firm, które potrzebują większej elastyczności w segmentacji sieci i zabezpieczania punktów dostępu bezprzewodowego.
watchGuard model m470
WatchGuard Firebox M570
 
Średniej wielkości firmy i rozproszone lokalizacyjnie przedsiębiorstwa.
watchGuard model m570 
WatchGuard Firebox M670
 
Średnie i rozproszone lokalizacyjnie przedsiębiorstwa.
watchGuard model m670 
WatchGuard Firebox M4600
 
Średnie i duże przedsiębiorstwa.
WatchGuard model m4600 
WatchGuard Firebox M5600 
 
Średnie i duże przedsiębiorstwa.
WatchGuard model M5600Architektura UTM:

architektura watchGuard zaprojektowana dla wysokich osiagowWszystkie powyżej wymienione urządzenia posiadają najnowszy Firmware, zarządzanie dostępne z trzech różnych opcji jak: klient WSM, WebUI czy CLI. Dodatkowo każde z urządzeń posiada serwer raportujący (ok. 50 różnych raportów) bez dodatkowych kosztów czy urządzeń. Zastosowane w rozwiązaniach WatchGuard jedne z najlepszych subskrypcji ochrony czołowych firm zajmujących się bezpieczeństwem i specjalizujących się w swojej dziedzinie, powoduje, że urządzenia marki WatchGuard wykorzystują zawsze aktualne i najskuteczniejsze narzędzia do walki z malware, hakerami, virusami, etc.

Interesują Cię rozwiązania WatchGuard? Skontaktuj się z nami: kontakt

bezplatne wdrozenie utm od watchGuard


NIE ZWLEKAJ - zapisz się na szkolenie
2018-01-17 10:00:00 Webinar: Spotkanie z WatchGuardem Dowiedz się więcej
2018-01-12 09:00:00 Barracuda - WARSZTATY TECHNOLOGICZNE Dowiedz się więcej
2017-12-13 10:00:00 Webinar: Spotkanie z WatchGuardem Dowiedz się więcej

Załączniki: