WatchGuard UTM

WatchGuard - rozwiązania do zabezpieczania sieci 

Rozwiązania marki WatchGuard od lat niezmiennie uzyskują najwyższe noty w testach rozwiązań klasy UTM/NGFW. Między innymi cieszą się mianem Lidera i Wizjonera w rankingach Magic Quadrant sporządzanych przez przedsiębiorstwo analityczne Gartner czy rekomendacją wystawioną przez NSS Labs.

WatchGuard dedykując swoje rozwiązania dla firm każdej wielkości, zyskał zaufanie ponad miliona przedsiębiorstw na całym świecie. Wszechstronność proponowanej oferty, elastyczność oraz jakość usług czynią z rozwiązań UTM/NGFW tej marki niepodważalny wzór dla konkurencji. Szczególną uwagę przykuwa użyty tu system raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania - WatchGuard Dimension, dający głęboki wgląd w odbywające się procesy, szeroko chwalony i nagradzany przez specjalistów w branży. WatchGuard zapewnia wielowarstwową ochronę sieci wykorzystując najlepsze  rozwiązania pojawiające się na rynku IT, wśród metod wykrywająych zagrożenia i zabezpieczających przed nimi mamy zarówno takie standardy jak kontrolę aplikacji, ochronę antywirusową i antyspamową, blokera stron, jak i zaawansowane usługi chroniące przed ransomware i utratą poufnych danych.   

 

 Korzyści z wdrożenia urządzeń UTM/NGFW WatchGuard:

• ochrona przed atakami przypuszczanymi przez wirusy ransomware, spyware, wirusy komputerowe;
• blokowanie spamu;
• 
filtrowanie zawartości i możliwość blokowania stron www dla protokołów http oraz https;
• generowanie przejrzystych raportów, klarowna wizualizacja zachodzących procesów oraz zarządzania;
• 
kontrolowanie aplikacji przez tworzenie jasnych polityk bezpieczeństwa bazujących na tożsamości użytkowników;
• łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji sieciowych: QoS, VLAN, MultiWAN.


Dlaczego Politechnika Krakowska
wybrała dla studentów UTM WatchGuarda?

Dobierz urządzenie WatchGuard:

Zastanawiasz się, które z urządzeń najlepiej odpowie na wymagania Twojej sieci? Poniżej umieszczamy link do strony producenta, na której znajduje się proste narzędzie, pozwalające na dobór urządzenia:

Dobierz urządzenie do swoich potrzeb!

Moduły Bezpieczeństwa WatchGuard

WatchGuard jest regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW. Ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań bezpieczeństwa na całym świecie! 


Więcej niż firewall

Urządzenia firmy WatchGuard to nie tylko zapory sieciowe pozwalające na tworzenie tuneli VPN, lecz bardziej rozbudowane, kompleksowe rozwiązania zabezpieczające sieć i jej użytkowników. System oparty o platformę WatchGuard ma możliwość chronienia sieci przed zagrożeniem typu spyware, wirusami komputerowymi, spamem napływającym do chronionej sieci, ochroną przed potencjalnymi intruzami, jak również filtrowaniem zawartości stron www dla protokołów http oraz https. Rozwiązania oferują funkcje kontroli aplikacji, tworzenia polityk bezpieczeństwa bazujących na tożsamości użytkowników, a także wiele zaawansowanych funkcji sieciowych: QoS, VLAN, MultiWAN.

Misję bezpieczeństwa WatchGuard realizuje, stosując wyłącznie najlepsze metody detekcji i zapobiegania niebezpieczeństwom.

 
 


  BASIC SECURITY SUITE

Icon: APT Blocker

Intrusion Prevention

Usługa Intrusion Prevention Service (IPS) korzysta z aktualizowanych na bieżąco sygnatur, skanując ruch w sieci za pośrednictwem głównych protokołów, zapewniając w czasie rzeczywistym ochronę przed zagrożeniami takimi jak: spyware, iniekcje SQL, cross-site scripting czy przepełnienie bufora.

Icon: Reputation Enabled Defence

WatchGuard Reputation Enabled Defense

Wydajna, oparta na chmurze usługa, pozwalająca chronić użytkowników w czasie rzeczywistym - przed dostępem do stron zawierających szkodliwy kod oraz botnetów - znacznie poprawiając funkcjonowanie twojej sieci.

Icon: APT Blocker

WebBlocker

Oprócz automatycznego blokowania znanych stron zawierających szkodliwy kod, WatchGuard WebBlocker zapewnia granulację zawartości witryn i narzędzia do filtrowania URL, pozwalając na blokowanie niepożądanych treści, oszczędzając przepustowości łącza, a co za tym idzie - zwiększając produktywność pracowników.

Icon: APT Blocker

WatchGuard spamBlocker

Wysoce niezawodna, ciągła ochrona poczty przed spamem i zagrożeniami phishingowymi. WatchGuard spamBlocker to szybkie i wydajne rozwiązanie, potrafiące przetworzyć dziennie nawet 4 miliardy wiadomości, zapewniając skuteczną ochronę bez względu na język, format czy zawartość wiadomości.

Icon: APT Blocker

Gateway AntiVirus

Wykorzystaj nasze aktualizowane na bieżąco bazy sygnatur, aby blokować znane zagrożenia typu spyware, wirusy, trojany, robaki oraz inne złośliwe programy i zagrożenia, w tym nowe wersje znanych wirusów. Heurystyczna analiza powstrzymuje podejrzane zachowania i ingerencje w bazy danych, gwarantując, że żadne zagrożenie nie przedostanie się do twojej sieci.

Icon: APT Blocker

Application Control

Przyznawaj, blokuj lub ograniczaj dostęp do aplikacji w zależności od funkcji sprawowanej przez użytkownika, działu dla którego pracuje, lub pory dnia. Intuicyjny w obsłudze panel, pozwala szybko zdecydować, które aplikacje i w jaki sposób wykorzystywane będą w twojej sieci.

Icon: APT Blocker

Network Discovery

Subscrypcjonowana usługa dla urządzeń Firebox, generująca wizualizację mapy urządzeń działających w Twojej sieci, pozwalająca na sprawne zlokalizowanie potencjalnych zagrożeń. Network Discovery daje pewność, że tylko autoryzowane urządzenia uzyskają dostęp do sieci, wykrywając jednocześnie wszystkie otwarte porty i protokoły.TOTAL SECUIRITY SUITE

Icon: APT Blocker

APT Blocker

APT Blocker działa w oparciu o wielokrotnie nagradzany sandbox nowej generacji, by wykrywać i powstrzymywać nawet najbardziej wyszukane ataki takie jak ransomware, zagrożenia zero day i inne zaawansowane programy malware, zaprojektowane z myślą o tradycyjnych zabezpieczeniach sieci.

Icon: APT Blocker

Threat Detection and Response

Wszystkie dane bezpieczeństwa zebrane przez Firebox i WatchGuard Host Sensor poddawane są inteligentnej analizie, spełniającej standardy typowe dla segmentu Enterprise. Nadają priorytet oraz natychmiast reagują na ataki ze strony malware.

Icon: Data Loss Prevention

Data Loss Prevention

Uniknij wycieków danych, skanując opuszczające Twoją sieć dokumenty i pliki informacji, czy to przez wiadomość e-mail, web czy FTP.

Icon: APT Blocker

IntelligentAV

Intelligent AV to bezsygnaturowe rozwiązanie antywirusowe, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego wykrywania szkodliwego oprogramowania. Wykorzystując głęboką analizę statystyczną, potrafi klasyfikować obecne i przyszłe złośliwe oprogramowanie w zaledwie kilka sekund.

Icon: APT Blocker

Access Portal

Access Portal zapewnia centralną lokalizację dostępu do aplikacji obsługiwanych w chmurze oraz bezpieczny, dostępdozasobów wewnętrznych za pomocą RDP i SSH.

Icon: APT Blocker

DNSWatch

Zmniejsz liczbę infekcji złośliwym oprogramowaniem, wykrywając i blokując złośliwe żądania DNS, przekierowując użytkowników na bezpieczną stronę z informacjami, aby wzmocnić najlepsze praktyki bezpieczeństwa.

 

Modele urządzeń WatchGuard:

Główną cechą rozwiązań WatchGuard jest wydajność i elastyczność. Bardzo duża przepustowość łączy oraz zaawansowane funkcje sieciowe do obsługi ruchu, zapewniają najwyższej klasy bezpieczeństwo w bardzo konkurencyjnej cenie. Szeroki wachlarz urządzeń przedstawia 15 modeli do wyboru. Chroniąc od małych firm poprzez średnie instytucje aż po duże korporacje, rozwiązania te są w stanie zabezpieczyć przed zagrożeniami z zewnątrz od 10 do nawet 20 000 użytkowników. 

Seria T

WatchGuard Firebox T20

Firebox T20

Małe firmy, rozproszone przedsiębiorstwa i biznesy MSSP, które potrzebują wydajnego rozwiązania, które można szybko wdrożyć w odległych lokalizacjach i zarządzać centralnie. Przygotowane do pracy SD-WAN.

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox T15

Firebox T35-Rugged

Wysokowydajne, wzmocnione kompaktowe urządzenie zabezpieczające, które jest odporne na ekstremalne temperatury, wilgoć i kurz.

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox T40

Firebox T40

Idealne rozwiązanie dla małych i średnich organizacji poszukujących niewielkich urządzeń, ale o wysokiej przepustowości, gwarantujących bezpieczeństwie klasy korporacyjnej. Wbudowany port PoE+ oraz deostępne opcje Wi-Fi

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox T80

Firebox T80

Wysoka wydajność w urządzeniu tabletop. Najlepsze rozwiązanie dla środowisk powyżej 50 użytkowników, lub o wysokim obciążeniu sieci. Wbudowane porty PoE+ i gotowość do pracy z SD-WAN.

Specyfikacja techniczna

Seria M

WatchGuard Firebox M270

Firebox M270

Średnie i większej wielkości przedsiębiorstwa, wymagające zabezpieczenia sieci do której podłączeni są uytkownicy w biurze

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox M370

Firebox M370

Średnie i większej wielkości przedsiębiorstwa.

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox M470

Firebox M470

Idealny dla firm, które potrzebują większej elastyczności w segmentacji sieci i zabezpieczania punktów dostępu bezprzewodowego.

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox M570

Firebox M570

Średniej wielkości firmy i rozproszone lokalizacyjnie przedsiębiorstwa.

Specyfikacja techniczna
WatchGuard Firebox M670

Firebox M670

Średniej wielkości firmy i rozproszone lokalizacyjnie przedsiębiorstwa.

Specyfikacja techniczna

Firebox M4800

Średnie i duże przedsiębiorstwa

Specyfikacja techniczna

Firebox M5800

Średnie i duże przedsiębiorstwa

Specyfikacja techniczna


Wszystkie powyżej wymienione urządzenia posiadają najnowszy Firmware, zarządzanie dostępne z trzech różnych opcji jak: klient WSM, WebUI czy CLI. Dodatkowo każde z urządzeń posiada serwer raportujący (ok. 50 różnych raportów) bez dodatkowych kosztów czy urządzeń. Zastosowane w rozwiązaniach WatchGuard jedne z najlepszych subskrypcji ochrony czołowych firm zajmujących się bezpieczeństwem i specjalizujących się w swojej dziedzinie, powoduje, że urządzenia marki WatchGuard wykorzystują zawsze aktualne i najskuteczniejsze narzędzia do walki z malware, hakerami, virusami, etc.

 

Interesują Cię rozwiązania WatchGuard? 

Skontaktuj się z nami


Załączniki: