Bezpieczeństwo IT - metody ochrony, Rozwiązania antywirusowe

Trend Micro – rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw

Ochrona następnej generacji przed zaawansowanymi zagrożeniami o długotrwałym działaniu (APT – Advanced Persistent Threats). Pozwala zdobyć widoczność, wgląd i kontrolę potrzebną, aby ochronić sieć przed zaawansowanymi zagrożeniami ukierunkowanymi i zminimalizować ryzyko kradzieży danych. Deep Discovery wyjątkowo skutecznie wykrywa i identyfikuje zagrożenia w czasie rzeczywistym oraz zapewnia dogłębną analizę i informacje, które pozwalają wykryć i powstrzymać ataki wymierzone w korporacyjne dane. Funkcje rozwiązania Deep Discovery maksymalizują skuteczność i zasięg wykrywania zagrożeń, a równocześnie ograniczają do minimum liczbę fałszywych alarmów.


Zobacz w praktyce – webinarium

Broń swoją sieć skuteczniej z rozwiązaniem Trend Micro Worry-Free

ZOBACZ NAGRANIE Webinarium

InterScan Web Security to programowe urządzenie wirtualne, które zapewnia dynamiczną ochronę przed tradycyjnymi oraz nowymi zagrożeniami internetowymi na poziomie bramy internetowej. Nowe funkcje zapewniają lepszy wgląd w coraz częściej wykorzystywane aplikacje działające w chmurze, jak również większą nad nimi kontrolę. W połączeniu z zaawansowanym skanowaniem w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, bazami danych o reputacji witryn, a także elastycznym filtrowaniem adresów URL powodują lepszy wgląd w coraz częściej wykorzystywane aplikacje działające w chmurze, jak również większą nad nimi kontrolę. Wdrożenie modułu Advanced Reporting and Management firmy Trend MicroTM zapewnia administratorom dostęp w czasie rzeczywistym do informacji na temat aktywności sieciowej, co z kolei pozwala na bieżąco zarządzać ryzykiem. 

Główne korzyści:

• Niespotykana w innych rozwiązaniach przejrzystość i kontrola

• Reporting and Management udostępnia funkcje monitorowania w czasie rzeczywistym.

• Optymalizacja zasobów i ich dostępności

• Uproszczenie procesów instalacji i konserwacji 


TMMS jest zintegrowanym rozwiązaniem do zarządzania i ochrony urządzeń mobilnych, działającym w obrębie struktury bezpieczeństwa. Obejmuje ono urządzenia fizyczne i wirtualne, PC oraz nie-PC. Mobile Security pozwala organizacjom zmniejszyć koszta. Zapewnia ochronę danych i zmniejsza ilość incydentów związanych z utratą danych, dzięki temu, że wymusza użycie haseł, szyfrowanie danych i zdalne kasowanie danych ze skradzionych lub zgubionych urządzeń. Jest scentralizowanym, skalowalnym rozwiązaniem, umożliwiającym zarządzanie wieloma urządzeniami z pojedynczej konsoli.

Wraz z rozprzestrzenianiem się urządzeń przenośnych coraz więcej pracowników przynosi do pracy własne PC, tablety i smartfony. Rozwija się kosumeryzacja, a pracownicy wykorzystują te same urządzenia przenośne do celów prywatnych i służbowych. Trend Micro Mobile Security™ 9.x jest szczególnie przydatny do zapewnienia bezpieczeństwa w takich środowiskach (środowiskach BYOD – bring your own device). Umożliwia on zwiększenie produktywności i elastyczności pracowników jednocześnie zmniejszając ryzyko związane z bezpieczeństwem. TMMS 9.0 oferuje nowe funkcje do zarządzania aplikacjami oraz umożliwia bardziej szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. TMMS 9.0 usprawnia egzekwowanie istniejących polityk opierających się na hasłach i szyfrowaniu, a także zapewnia bardziej precyzyjne opcje zdalnego wymazywania danych. Wprowadza też nowy system zarządzania aplikacjami mobilnymi, który umożliwia działom informatycznym automatyczne wysyłanie aplikacji używanych w przedsiębiorstwie na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS, Blackberry i Android.

Najważniejsze funkcje:

  • Mobile Device Management  (MDM)– pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami za pomocą jednej konsoli zarządzania,
  • Mobile Device Security – ułatwia wdrażanie reguł ochrony danych zapewniających bezpieczeństwo wrażliwych danych i informacji na urzadzeniach mobilnych,
  • Mobile Application Management – ułatwia wdrażanie i konfigurowanie urządzeń oraz umożliwia łatwe zarządzanie aplikacjami z wykorzystaniem funkcji czarnej i białej listy,
  • Data Protection – podnosi poziom bezpieczeństwa informacji dzięki wykorzystaniu zaawansowanych funkcji . Są to selektywne usuwanie i szyfrowanie danych, zdalne blokowanie urządzenia w przypadku kradzieży czy też filtrowanie rozmów i wiadomości.

TMMS 9.x zapewnia bezpieczeństwo przedsiębiorstw oraz średnich firm. Chroni urządzenia mobilne przed najnowszymi zagrożeniami i szkodliwym oprogramowaniem. Wspiera platformy Windows Phone, Symbian, Android, iOS oraz Blackberry.

0 0 vote
Article RatingSubscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments