Bezpieczeństwo IT - metody ochrony, Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, Poradnik bezpieczeństwa IT

Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie punktów końcowych. Poradnik.

Zabezpieczenie końcówki sieci nie jest już takie proste, jak kiedyś. Po pierwsze: zabezpieczanie nie spoczywa już tylko na antywirusie. Po drugie: musimy sobie uświadomić, że zagrożenia, z którymi mamy na co dzień do czynienia, jak phishing czy ransomware, uległy diametralnym przemianom.


Powody stworzenia Poradnika:

Jesteśmy w samym środku rewolucji w dziedzinie bezpieczeństwa punktów końcowych. 

A to dlatego, że dotychczasowe zabezpieczanie, jakie firmy od lat stosowały na swoich punktach końcowych, instalując program antywirusowy, stało się powszechnie uważane za niewystarczające. Pytanie, które się nasuwa, brzmi: czego używać zamiast (lub oprócz) ochrony antywirusowej?

Użytkownicy i ich punkty końcowe są postrzegane jako najbardziej narażone na cyberataki. Tymczasem zamiast pomagać aktywnie wzmacniać ochronę na zagrożonych punktach końcowych i unikać zainfekowania w pierwszej kolejności… wiele nowych rozwiązań ma za zadanie przekonać przedsiębiorstwa do zaakceptowania faktu, że zainfekowanie jest możliwe bez względu na to, co zrobią oraz że najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w nowy schemat myślenia, a mianowicie skupienie na poprawie zdolności do wykrywania i reagowania na ataki – po fakcie.


Z naszego Poradnika dowiesz się:

– czym właściwie jest endpoint i endpoint protection;
– jakie są największe zagrożenia dla punktów końcowych (endpointów);
– poznasz przebieg ataku ransomewar’u na punkt końcowy;
– poznasz korzyści płynące ze ścisłej ochrony urządzeń końcowych;
– zobaczysz jak ewoluowała ochrona urządzeń końcowych ;
– poznasz metody ochrony punktów końcowych.

Raport znajduje się TUTAJ

[button font_size=”15″ color=”#fg999fff” text_color=”#ffffff” icon=”” url=”http://www.netcomplex.pl/blog/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-ochronie-punktow-koncowych-poradnik/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-endpoint-security-nowy-przewodnik” width=”” target=”_self”]Ochrona punktów końcowych. Poradnik.[/button]

Miłej lektury.

 
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o